Goręczyno. Powiatowa wigilia strażaków-ochotników

piątek, 15 grudnia 2017 r., 09:37
fot. NL

Już niedługo wszyscy zasiądą przy wigilijnych stołach, teraz jednak okres przedświąteczny sprzyja organizowaniu przez członków różnych stowarzyszeń spotkań bożonarodzeniowych. Tradycja ta nie ominęła także strażaków z powiatu kartuskiego.

Spotkania wigilijne ochotników to już wieloletnia tradycja. Druhowie nie tylko składają sobie życzenia we własnym gronie, ale także rokrocznie spotykają się na wigilii powiatowej OSP. W tym roku gospodarzem spotkania było Goręczyno. W miejscowej jednostce zebrali się więc prezesi i komendanci gminni OSP na czele z prezesem Zarządu Powiatowe ZOSP RP, a zarazem dyrektorem wykonawczym Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku Edmundem Kwidzińskim.

To właśnie on, odczytując życzenia od prezesa Związku OSP RP w Warszawie Waldemara Pawlaka, rozpoczął doroczne spotkanie.

- Wigilia to czas podziękowań za całoroczne zaangażowanie w życie lokalnych społeczności, za niezmienną gotowość służenia ludziom w potrzebie, za wypełnianie treścią rycerskich tradycji i zawołania " Bogu na chwałę, ludziom na pożytek" Serdecznie dziękuję za mijający rok aktywności we wszystkich dziedzinach , gdzie strażacka inicjatywa i zaangażowanie tworzą nowe dobra, wzbogacają życie małych Ojczyzn - życzył Waldemar Pawlak.

- To tworzy piękny dorobek naszej organizacji tak ściśle związanej z życiem społeczności , w której działamy. Za każdą inicjatywę , dziękuję. Serdeczne podziękowania składam naszym partnerom i sympatykom naszego ruchu za codzienną współprace wspieranie społecznej aktywności - kontynuował.

Życzeń, a także zapewnień o uzyskaniu od samorządów potrzebnej pomocy i wsparciu na ręce druhów złożyli też Przewodniczący Rady Powiatu Kartuskiego Mieczysław Woźniak oraz Przewodniczący Rady Gminy Somonino Andrzej Sołtysek.

Zanim druhowie zasiedli przy wspólnym stole, wspólnie odśpiewali kolędę i podzielili się opłatkiem. Nie zabrakło też najlepszych życzeń zarówno z okazji świąt, jak i nadchodzącego Nowego Roku 2018.

AL, NL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.