W sobotę II Kaszubska Wigilia dla Mieszkańców

piątek, 15 grudnia 2017 r., 11:50
fot. nadesłane

Już po raz drugi w Kartuzach odbędzie się wyjątkowe świąteczne spotkanie dla mieszkańców. Na Kaszubską Wigilię w sobotę o godz. 16 na Rynek zaprasza Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego. Będzie spotkanie z Mikołajem, dzielenie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd.

II Kaszubska Wigilia dla Mieszkańców to świąteczne spotkanie, którego inicjatorem jest Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego. Po raz pierwszy odbyło się rok temu. Jak podkreślają organizatorzy jest ono okazją do tego, by zintegrować się

- W tym roku mieliśmy nieco mniej czasu na przygotowanie tego wydarzenia, bo nowa rada organizacji ukonstytuowała się dość późno, jednak udało się nam wszystko dopiąć. Ideą Kaszubskiej Wigilii jest to, by po prostu się spotkać i spędzić wspólnie czas. Najważniejsze, by było to spotkanie dla mieszkańców i z mieszkańcami. Organizujemy je pod patronatem starosty kartuskiego i burmistrza Kartuz. Zależy nam na tym, by szerzyć ideę integracji, a spotkanie organizowane po raz drugi stało się coroczną tradycją - podkreśla Mariusz Florczyk, przewodniczący Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego.

Podczas Wigilii na Rynku pojawi się święty Mikołaj. Będzie okazja, by podzielić się opłatkiem i wspólnie pośpiewać kolędy. Spotkanie umili występ chóru szkolnego z ZSO nr 2 w Kartuzach oraz poczęstunek, który przygotują członkinie Kół Gospodyń Wiejskich.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.