Sławki. Wypadek autobusu - cztery osoby poszkodowane

piątek, 15 grudnia 2017 r., 12:06
fot. AL

Cztery osoby zostały poszkodowane wskutek wypadku, do którego doszło w piątkowe przedpołudnie w Sławkach (gm. Somonino). W zaspie utknął tam autobus z młodzieżą szkolną. Na ratunek ruszyło pięć zastępów strażaków. Szczęśliwie był to tylko scenariusz ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych.

W piątek tuż po godzinie 10. na trasie Somonino-Sławki doszło do zdarzenia z udziałem autobusu. Pojazdem podróżowała młodzież szkolna, wraz z kierowcą łącznie 15 osób. Poszkodowane zostały cztery osoby, w tym jedna była nieprzytomna. Na miejsce natychmiast skierowano dwa zastępy straży pożarnej z OSP Somonino oraz kolejne dwa z JRG Kartuzy.

Z uwagi na dużą liczbę rozstawiono namiot pneumatyczny, w którym poszkodowani oczekiwali na zabranie ich przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala, jak i osoby nieposzkodowane. W kolejnej fazie osoby, które nie odniosły obrażeń, zostały przewiezione do strażnicy OSP Somonino.

Cała akcja trwała niespełna godzinę. Na szczęście był to jedynie scenariusz ćwiczeń ratowniczych.

- Celem ćwiczeń jest przygotowanie służb do działań w warunkach zimowych. Dlatego też nie skupialiśmy się na dużej liczbie osób rannych, a scenariusz zakładał, że autobus z uczniami utknął w zaspach. Rozstawiony został namiot pneumatyczny, w którym na miejscu odpowiednich warunkach mogły przebywać osoby, które nie odniosły obrażeń - mówi mł. bryg. Romuald Pituła, Komendant Powiatowy PSP w Kartuzach.

- Poprzez ćwiczenia sprawdzamy koordynację różnych służb, doskonalimy swoje umiejętności ratownicze. Po to są ćwiczenia, abyśmy wyłapali swoje błędy, by w sytuacji realnego zagrożenia już ich nie popełniać i działać w pełni profesjonalnie - dodaje.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.