Kartuzy. Emerytowani strażacy podzielili się opłatkiem

piątek, 15 grudnia 2017 r., 13:54
fot. AL

Okres przedświąteczny to idealny czas na wykorzystanie go do spotkań i organizacji Wigilii Seniorów. Jedna z nich odbyła się w piątek w świetlicy komendy PSP w Kartuzach. Podczas niej strażaccy emeryci nie tylko spotkali się przy wspólnym stole, ale także podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia bożonarodzeniowe.

Emerytowani strażacy spotykają się w komendzie PSP dwa razy do roku - uroczystości z okazji Dnia Strażaka i na strażackiej wigilii. Wspólne spotkanie rozpoczęło się od przemówień zgromadzonych gości i wspólnej modlitwy, którą poprowadził ksiądz prałat, Tadeusz Misiorny.

- Wigilia to czas oczekiwania na wielkie święto. Bóg Ojciec posyła nam swojego Syna, aby był naszym bratem. I jest naszym bratem, bo przecież Betlejem jest w każdym naszym zgromadzeniu. Jezus jest więc dziś między nami. Ten znak, który nam dziś głównie towarzyszy, a więc opłatek jest symbolem naszego braterstwa - podkreślał ksiądz prałat senior Tadeusz Misiorny.

Następnie nadszedł czas na życzenia i przełamanie się opłatkiem.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.