Żukowo. Świąteczny kiermasz dla druha Wiesława Doliny

piątek, 15 grudnia 2017 r., 17:14
fot. Longina Templin

Następna grupa ludzi o dobrych sercach dołączyła do kolejnej akcji dla druha Wiesława Doliny. Tym razem jest to Szkoła Podstawowa nr 1 w Żukowie, która zorganizowała tygodniowy Kiermasz Świąteczny. Oferowano m. in. magnesy na lodówkę, bombki choinkowe, stroiki, kartki świąteczne, bałwany, różnorodne choinki zrobione z szyszek i makaronu, a także pierniki wykonane w szkole na warsztatach i w domach uczniów.

Bożonarodzeniowy kiermasz od wielu jest już tradycją w żukowskiej podstawówce. Co roku są ciekawsze pomysły. W akcji bierze udział cała szkoła. W tym roku zebrane środki przeznaczone zostaną na cel charytatywny. Świąteczny podarunek otrzyma strażak Wiesław Dolina, który zmaga się ze stwardnieniem zanikowym bocznym.

- Uczniowie klas I - III bardzo często chodzą na zajęcia do żukowskich strażaków. Skoro oni nam pomagają, to my mamy okazję wesprzeć finansowo druha Wiesława Dolinę w potrzebie. Zwróciłam się do prezesa żukowskiej jednostki OSP Dawida Drewy z pytaniem, czy taka forma pomocy będzie mile widziana. Odpowiedź była bardzo pozytywna - powiedziała Marzena Górska.

Hanna Gruba dodała, że prace wykonywali uczniowie z nauczycielami na lekcjach oraz z rodzicami w domu. Na cel charytatywny przekazano również to, co zrealizowano podczas V Konkursu pn. Ozdoba Bożonarodzeniowa.

- Nasze kiermasze zawsze mają w założeniu jakąś idee. W tym roku ma on specjalny cel. Jestem bardzo dumna z zaangażowania naszych nauczycieli, dzieci i rodziców. Na pewno nie będą to wielkie kwoty, ale chociaż dołożymy do tej akcji swoją cegiełkę, która będzie darem dla pana Wiesława Doliny. Życzymy mu przede wszystkim zdrowia, spokoju ducha i serca - oznajmiła Renata Stubińska - Nalewajek, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie.

Po zakończeniu kiermaszu szkolna delegacja wybierze się w odwiedziny do druha Wiesława Doliny z prezentem gwiazdkowym i serdecznymi życzeniami od wszystkich. To będzie okazja, aby przekazać podarek bezpośrednio na jego ręce.

Organizatorami tegorocznego kiermaszu są : dyrekcja szkoły i Samorząd Uczniowski przy wsparciu OSP w Żukowie. Pieczę nad przedsięwzięciem sprawują nauczycielki: Hanna Gruba i Marzena Górska.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.