W niedzielę Santa Run - ulicami Kartuz pobiegnie około 1000 osób

sobota, 16 grudnia 2017 r., 14:21
fot. archiwum/MD-Z

Mikołajowa parada rowerowa, Santa Run, w którym pobiegnie 1000 mikołajów, a także pogoń za bałwankiem i reniferem dla najmłodszych - niedziela w Kartuzach upłynie na sportowo. Wszystko za sprawą kolejnej edycji Mikołajkowego Festiwalu Zdrowia. Miasto zaleją tłumy biegaczy w czerwonych czapeczkach. Odbędzie się tu największa świąteczna impreza biegowa na Pomorzu. Weźmie w niej udział około 1000 biegaczy.

Mikołajkowy Festiwal Zdrowia odbędzie się już po raz trzeci. Po raz drugi imprezie towarzyszyć będzie bieg, w którym w tym roku wystartuje prawie 1000 mikołajów, elfów i śnieżynek.

- Zainteresowanie naszym biegiem po raz kolejny przeszło nasze oczekiwania. Na liście startowej jest aż 910 nazwisk z całej Polski. Oczywiście najwięcej z Kaszub i wybrzeża. To oczywiście zasługa wszystkich osób angażujących się w ten projekt, a także rozwijającej się współpracy z Kartuskim Magistratem, Powiatem Kartuskim i oczywiście Sponsorów i Partnerów, których przekonujemy jakością i standardem imprezy. Cieszymy się, że Kartuzy na ten dzień staną się także stolicą biegową na Pomorzu. Niecały tysiąc biegaczy w przenajróżniejszych strojach świątecznych i nie tylko na głównych ulicach Kartuz będzie rzeczywiście niecodziennym widokiem. Podejrzewamy, że będzie to prowadziła rewia barw i pomysłów. Warto się wybrać i pokibicować chociażby dla takich wrażeń. Choć bieg ma charakter czysto towarzyski i zabawowy to dla wielu debiutantów będzie to spore wyzwanie a 7 kilometrowej trasie. Dlatego już teraz zapraszamy mieszkańców do gorącego kibicowania i wspierania zawodników na trasie.- przekazuje i zaprasza Karol Nowakowski, koordynator i pomysłodawca wydarzenia z Akademii Biegowej Kartuzy.

Na godz. 11.30 zaplanowano Paradę Mikołajów na Rowerach. Na wydarzenie zaprasza grupa Rowerowe Kaszuby. Zbiórka cyklistów o godz. 11.30 na promenadzie. Dla najciekawiej przebranych osób przewidziano nagrody. O godzinie 13 w Parku Solidarności odbędą się biegi dla dzieci. W sześciu kategoriach wiekowych wystartuje 350 dzieci. Będą gonić bałwanka, renifera i mikołaja.

Bieg główny zaplanowano na godz. 14.30 z ulicy Chmieleńskiej. Trasa wiedzie małą obwodnicą Kartuzach w kierunku osiedla Wybickiego, przez Rynek od ul. Piłsudskiego, następnie ul. Majkowskiego do modernizowanego Gaju Świętopełka z metą w Parku Solidarności.

- Głównie pragniemy rozruszać naszych mieszkańców w tym ponurym jesienno - zimowym okresie promując aktywność fizyczną wśród dzieci i dorosłych. To właśnie sport w takim wydaniu rekreacyjnym, dodaje energii i poprawia samopoczucie. Cała sama impreza ma być w okresie świąt prawdziwą i niecodzienną atrakcją, chwilowym oderwaniem od świątecznego pośpiechu i zgiełku. Zwłaszcza, że odbędzie się równo tydzień przez wigilią Bożego Narodzenia. Chcemy pokazać, że nasze ogólne zdrowie zależy przede wszystkich od aktywności fizycznej, którą uprawiamy przez cały rok, nie tylko sezonowo. Do naszej inicjatywy przyłączyło się wiele instytucji i firm, które myślą podobnie jak my i wspierają nasze działania, za co już teraz im dziękuję i serdecznie zapraszam w imieniu wszystkich organizatorów. - dodaje Nowakowski.

Biuro i całe miasteczko imprezy zlokalizowane jest w Kartuskim Centrum Kultury.

Utrudnienia w ruchu

Na czas biegu ruch pojazdów na poszczególnych odcinkach zostanie czasowo wstrzymany. Organizatorzy proszą o zachowanie szczególnej ostrożności z uwagi na wzmożony ruch biegaczy w okolicach Parku Solidarności i Wzgórza Wolności w godzinach 13 - 15.30.

Uwaga! Z ruchu wyłączona zostanie w godz. 13-14.30 ulica Chmieleńska, na odcinku od ul. Wzgórze Wolności do ul. Reja.

Na czas biegu ruchu zostanie chwilowo wstrzymany na odcinkach:
- Ogródków Działkowych i ul. Chmieleńska - cała mała obwodnica Kartuz - utrudnienia między 14.30 - 14.45
- ul. Zamkowa od wjazdu do Kartuz do skrzyżowania z ul. Jarzębinową - utrudnienia między 14.35 - 14.50
- ul. Leśna, Osiedle Wybickiego, ul. Piłsudskiego i ulice dojazdowe - utrudnienia między 14.40 - 15.05
- ul. Gdańska, Kościuszki, Rynek, 3 maja - utrudnienia między 14.45 - 15.10
- ul. Majkowskiego i ulice dojazdowe - utrudnienia między 14.48 - 15.15
- ul. Klasztorna od Kolegiaty do Kartuskiego Centrum Kultury - 14.50 - 15.30

Trasa biegu zostanie zabezpieczona przez odpowiednie służby m.in funkcjonariuszy policji, strażaków, strażników miejskich oraz grupę Rowerowe Kaszuby oraz uczniów klasy policyjnej z ZSO nr 2 w Kartuzach.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.