Sierakowice. Medale dla złotych, gratulacje dla diamentowych i żelaznych par

sobota, 16 grudnia 2017 r., 15:12
fot. AL

Tradycyjnie w grudniu władze gminy Sierakowice zapraszają do urzędu pary małżeńskie, które obchodzą w danym roku złote gody. Nie inaczej było i w tym roku. Wśród złotych jubilatów nie zabrakło jednak i takich małżeństw, które świętowały diamentowe i żelazne rocznice ślubu.

Pół wieku temu przysięgali sobie miłość, wierność i, że odtąd przez życie będą szli wspólnie. Piątkowa uroczystość, była dowodem na to, że w swoich decyzjach wytrwali. Wśród świętujących par nie zabrakło również diamentowych i żelaznych jubilatów, dla których słowa przysięgi małżeńskiej wypowiedziane przed sześćdziesięcioma i sześćdziesięcioma pięcioma laty nie zostały rzucone na wiatr.

Mimo przeciwności losu zawsze szli przez życie razem, a jak mówią wspólnie łatwiej znosić trudy codzienności. Dzięki wytrwałości, zrozumieniu i miłości dotrwali do tak zacnych jubileuszy. Z tej okazji wszyscy spotkali się w Urzędzie Gminy, by razem z władzami gminy Sierakowice świętować swoje rocznice ślubu.

- Szczególnie młodym ludziom wydaje się, że przeżyć 50 lat to już jest wiele. Wy przeżyliście razem 50 lat, przetrwaliście wspólnie różne koleje życia, czasem na pewno ze łzami w oczach, nieraz z radością wychowując dzieci, ciesząc się w rodzinie. To jest nie tylko wzięcie na swoje barki trudu codziennego życia, ale też troska o wychowanie młodszych pokoleń. Zawsze mówię, żeby oni tylko chcieli słuchać, bo posiadacie państwo bagaż doświadczeń, dobrych i złych sytuacji, a to bez wątpienia człowieka hartuje - mówił wójt gminy Sierakowice, Tadeusz Kobiela.

- Nasze pokolenie chciałoby mieć tyle rozumu i doświadczenia. Wypada mi Państwu życzyć na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, abyście spędzili je w gronie rodziny, w ciepłej atmosferze, o którą dbaliście przez te 50 lat, by ta radość dodawała Wam otuchy i siły na kolejne wspólne lata życie. Życzę byście nie spotykali się zbyt często na ośrodku zdrowia, a częściej przy kościele, czy przy takich uroczystościach jak ta. Wszystkiego dobrego - dodał.

Po życzeniach, gratulacjach i wypitej lampce szampana za kolejne wspólne lata życia, nadszedł czas na wręczenie medali "Za długoletnie pożycie małżeńskie" nadanych przez prezydenta RP.

Diamentowi i żelaźni jubilaci otrzymali natomiast dyplomy gratulacyjne. Nikt nie opuścił także uroczystości bez upominków, a dla zacnych gości przygotowano też niespodziankę artystyczną. Na zakończenie, by chwila ta na zawsze pozostała w pamięci, wszyscy jubilaci ustawili się do wspólnego zdjęcia.

Złote gody świętowali:
Maria i Stanisław Brzezińscy z Kamienicy Królewskiej
Helena i Augustyn Bulczakowie z Pałubic
Jadwiga i Klemens Bulczakowie z Szopy
Regina i Stanisław Choszczowie z Szopy
Regina i Edmund Domaszkowie z Sierakowic
Halina i Zygmunt Górlikowscy z Sierakowic
Agnieszka i Józef Jasnochowie z Welka
Janina i Bernard Klasowie z Sierakowskiej Huty
Maria i Edmund Kuczkowscy z Sierakowic
Anna i Gerard Landowscy z Paczewa
Wanda i Gerard Lejkowie z Sierakowic
Stefania i Brunon Malkowie z Tuchlina
Stanisława i Mieczysław Malkowie z Bąckiej Huty
Maria i Gerard Meinowie z Szopy
Maria i Eugeniusz Piochowie z Gowidlina
Józefa i Jerzy Resowie z Sierakowic
Jurata i Tadeusz Skrzypkowscy z Sierakowic
Stefania i Brunon Stolcowie z Sierakowic
Anna i Franciszek Syldatkowie ze Skrzeszewa
Stefania i Leon Ulenbergowie z Mojusza
Halina i Leon Wentowie z Gowidlina
Helena i Tadeusz Wiśniewscy z Gowidlina
Regina i Jan Woźniakowie z Sierakowic
Łucja i Leon Zdrojewscy z Mojusza

Diamentowego gody świętowali:
Władysława i Leon Bigusowie z Sierakowic
Monika i Franciszek Bojanowscy ze Smolnik
Maria i Władysław Cichoszowie z Sierakowic
Helena i Zygmunt Cymanowie z Sierakowic
Jadwiga i Bernard Klebowie z Puzdrowa
Anna i Władysław Mielewczykowie z Załakowa
Anna i Stanisław Pawelczykowie z Sierakowic
Genowefa i Edmund Peplińscy z Sierakowic
Regina i Brunon Woźniakowie z Sierakowic

Żelazne gody świętowali:
Marta i Władysław Formelowie z Sierakowic

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.