Świąteczne spotkanie seniorów ze Sławek

poniedziałek, 18 grudnia 2017 r., 12:59
fot. nadesłane

W minioną sobotę 16 grudnia br. w sali Bankietowej do Rëna  w Sławkach odbyło się spotkanie Seniorów. Dzięki wspólnym wysiłkom sołtysa, radnego, Rady Sołeckiej oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Sławkach po raz pierwszy udało się zorganizować taką uroczystość.

Spotkanie rozpoczęto mszą św. w Goręczynie. Prócz najważniejszych gości jakimi w tym dniu byli seniorzy, w spotkaniu brał udział także Marian Kryszewski - wójt gminy Somonino wraz z małżonką oraz ks. Kamil Kowalewski - wikariusz z parafii Goręczyno. Dla zaproszonych gości Justyna z KGW wraz z dziećmi przygotowała występ artystyczny, który wśród zebranych wywołał zarówno radość jak i wzruszenie.

Miłą niespodzianką okazała się wizyta św. Mikołaja, który obdarował prezentami zarówno dzieci jak i seniorów. Organizatorzy w zanadrzu mieli jeszcze jedną niespodziankę. Na scenie pojawił się kabaret, a w rolę aktorów wcielili się bracia: Mateusz Adamczyk - sołtys Sławek oraz jego brat Daniel. Repertuar był wyborny i wywoływał ciągłe salwy śmiechu na sali. Oczywiście nie obyło się bez świątecznych życzeń i słodkiego biesiadowania przy wspólnym stole.

nadesłane/Izabela Itrich-Hopa 

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.