Lekcje otwarte w Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach

poniedziałek, 18 grudnia 2017 r., 13:32
fot. nadesłane/ZST w Kartuzach

W ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych, w dniach 27 listopada - 1 grudnia, w Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach odbyły się lekcje otwarte przeznaczone dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych.

Celem zajęć przygotowanych przez uczniów i nauczycieli ze "Mściwoja" było pokazanie, czym charakteryzuje się nauka w szkole zawodowej. Kształcenie w technikum lub szkole branżowej pierwszego stopnia pozwala dość szybko zdobyć zawód. W obecnych czasach jest to bardzo ważne dla młodych osób, gdyż pozwala usamodzielnić się w dość krótkim czasie. Jednocześnie nie zamyka ono drogi do dalszej edukacji na studiach wyższych.

Przyszli absolwenci gimnazjum i szkoły podstawowej nie tylko oglądali, jak prowadzone są zajęcia z poszczególnych przedmiotów, ale również czynnie w nich uczestniczyli. Chwycili za narzędzia i zaczęli rozkręcać, łączyć, malować, budować, lutować, projektować. Dużą atrakcją dla przybyłych uczniów był pokaz wybuchu samochodowej poduszki powietrznej. Dziewczyny miały okazję upiększyć się w szkolnej pracowni fryzjerskiej.

Od gości - zarówno uczniów, jak i ich opiekunów, dało się słyszeć pozytywne komentarze i zadowolenie. Mamy nadzieję, że zajęcia te przyczyniły się do zainteresowania kształceniem zawodowym, tak potrzebnym na współczesnym rynku pracy.

nadesłane/ZST w Kartuzach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.