Turniej Piłki Nożnej Halowej w Somoninie rocznika 2005

poniedziałek, 18 grudnia 2017 r., 14:24
fot. nadesłane

W sobotę, 2 grudnia na hali w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2005 przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to już siódmy turniej z cyklu SOMONINO CUP.

W turnieju udział wzięło 12 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy. W grupie A zdecydowanie najlepsza okazała się drużyna Zina Kaszuby Połchowo, która zdobywając komplet 9 pkt bez straty gola wygrała grupę. Obok niej awans do ćwierćfinałów uzyskała ekipa GKS Morena Gdańsk (6 pkt). Trzeciej Sopockiej Akademii Piłkarskiej i czwartemu Amatorowi II Kiełpino (obie po 1 pkt) pozostała walka o miejsce dziewiąte. Grupa B była bardziej wyrównana. Ostatecznie wygrał GTS Pruszcz Gdański (7 pkt), obok którego awans do ¼ finału uzyskały drużyny Amatora Kiełpino (4 pkt) i Latarnika Choczewo (3 pkt). Czwartemu UKS Przyjaźń (3 pkt) pozostała walka o miejsca 9-12. Grupę C zdecydowanie wygrał Olimpijczyk Kwakowo (7 pkt bez straty gola), przed Bravo Gdańsk (4 pkt) oraz GTS II Pruszcz Gdański (3 pkt). Te trzy drużyny awansowały do ćwierćfinałów, zaś czwarta Wisła Długie Pole (1 pkt) zagrała o dalsze miejsca.

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczów o miejsca 9-12. Pierwszy mecz pomiędzy drugimi drużynami Sopockiej Akademii Piłkarskiej i Amatora II Kiełpino zakończył się wynikiem bezbramkowym i by wyłonić zwycięzców potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy z Sopotu wygrywając 2:0. Drugi pojedynek zakończył się zwycięstwem UKS Przyjaźń 2:1 nad Wisłą Długie Pole.

Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe. W dwóch pierwszych spotkaniach wygrywali wyraźnie faworyci. Wpierw GKS Morena Gdańsk pokonała 2:0 Amatora Kiełpino, zaś Olimpijczyk Kwakowo 3:0 rozbił Latarnika Choczewo. W trzecim pojedynku mająca komplet zwycięstw Zina Kaszuby Połchowo zaledwie zremisowała z GTS II Pruszcz Gdański 0:0, by dopiero w rzutach karnych wygrać 3:2. W ostatnim meczu niespodziankę sprawił zespół Bravo Gdańsk wygrywając 1:0 ze zwycięzcą grupy GTS Pruszcz Gdański.

Następnie odbyły się mecze o najniższe pozycje. W meczu o miejsce jedenaste Wisła Długie Pole pokonała 3:0 Amatora II Kiełpino, zaś miejsce dziewiąte zajął UKS Przyjaźń pokonując 2:0 Sopocką Akademię Piłkarską.

Mecze półfinałowe rozpoczęły się od walki o miejsca 5-8. W pierwszym meczu Latarnik Choczewo zrewanżował się za porażkę w fazie grupowej pokonując Amatora Kiełpino 2:0, zaś w drugim po bratobójczej walce dwóch drużyn GTS Pruszcz Gdański padł remis 1:1, by następnie w serii rzutów karnych 2:0 wygrała "dwójka". Mecze decydujące o awansie do finału były bardzo zacięte. W pierwszym GKS Morena Gdańsk pokonała Olimpijczyka Kwakowo 2:1. Drugi pomiędzy Zina Kaszuby Połchowo a Bravo Gdańsk przyniósł jeszcze więcej emocji, gdyż "goniący" wynik zawodnicy z Gdańska wyrównali w ostatniej minucie meczu na 1:1, by następnie wygrać w serii rzutów karnych 2:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme GTS Pruszcz Gdański pokonał Amatora Kiełpino 1:0. Miejsce piąte zajął Latarnik Choczewo pokonując w serii rzutów karnych 3:2 GTS II Pruszcz Gdański (w regulaminowym czasie nie padły żadne bramki). Mecz o trzecie miejsce stał na wysokim poziomie i zakończył się wynikiem remisowym 1:1, zaś w rzutach karnych decydujących o miejscu na najniższym miejscu podium zwycięstwo 3:1 nad Zina Kaszuby Połchowo odniósł Olimpijczyk Kwakowo. Mecz finałowy będący derbami Gdańska zgodnie z oczekiwaniami przyniósł znów spore emocje. Ambitni zawodnicy Bravo, którzy cały turniej grali bez zmienników ulegli ostatecznie GKS Morenie 0:1.

Ostateczna kolejność:
1. miejsce - GKS Morena Gdańsk
2. miejsce - Bravo Gdańsk
3. miejsce - UKS Olimpijczyk Kwakowo
4. miejsce - Zina Kaszuby Połchowo
5. miejsce - Latarnik Choczewo
6. miejsce - GTS II Pruszcz Gdański
7. miejsce - GTS Pruszcz Gdański
8. miejsce - Amator Kiełpino
9. miejsce - UKS Przyjaźń
10. miejsce - Sopocka Akademia Piłkarska
11. miejsce - Wisła Długie Pole
12. miejsce - Amator II Kiełpino

Wyróżnienia indywidualne:

- król strzelców: Kamil Koy (Zina Kaszuby Połchowo)
- najlepszy bramkarz : Igor Waraksa (GKS Morena Gdańsk)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Paweł Kamiński (Olimpijczyk Kwakowo)

Nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.