Ogień strawił restaurację w Egiertowie - z żywiołem walczy ponad 20 zastępów strażaków

wtorek, 19 grudnia 2017 r., 08:38
fot. AL

Ponad 20 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem restauracji w Egiertowie, a wciąż na miejsce kierowane są kolejne zastępy. Ogień objął cały budynek. Działania strażaków polegają nie tylko na ugaszeniu pożaru, ale również ochronie sąsiednich budynków. W związku z pożarem występują także utrudnienia w ruchu na K20.

Do zdarzenia doszło około godziny 8. W momencie przybycia na miejsce pierwszych zastępów ogień obejmował już cały obiekt gastronomiczno-hotelowy. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru, ale również ochronie sąsiadujących budynków.

- Działania nadal trwają. Pożar już jest opanowany. Udało się uratować sąsiednie budynki. W celu dogaszenia pożaru trzeba dokonać szeregu prac rozbiórkowych. Musimy także przeszukać wszystkie pomieszczenia na ewentualność znajdujących się wewnątrz osób. Mamy jednak informację, że nikt nie powinien przebywać w obiekcie - mówi st. kpt. Fryderyk Mach, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach.

Na miejscu pracuje ponad 20 zastępów straży pożarnej oraz przedstawiciele nadzoru budowlanego i policja.

- Powiadomiono też urząd nadzoru technicznego ze względu na to, że budynek był zasilany gazem ze zbiornika ziemnego - dodaje st. kpt. Fryderyk Mach.

W dziale Video opublikowaliśmy filmy z miejsca pożaru.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.