Uczniowie z "Mściwoja" wsparli akcję "Podziel się kocykiem". Ty też możesz pomóc zwierzakom ze schroniska

środa, 20 grudnia 2017 r., 17:30
fot. MD-Z

Do końca grudnia można włączyć się do akcji "Podziel się kocykiem" i wesprzeć w ten sposób potrzebujące zwierzaki ze schroniska Ciapkowo i ośrodka Ostoja. Trwa zbiórka darów dla tych placówek. Potrzebne są m.in. karma, środki czystości, wysłużone dywany czy koce. We wtorek karmę dla zwierzaków przynieśli uczniowie z klasy IV TFE z Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach.

Podziel się kocykiem" to wyjątkowa akcja, mająca na celu jest pomoc bezbronnym, potrzebującym, pozbawionym domów zwierzakom, którym zimą jest szczególnie ciężko. W jej ramach w różnych punktach Kartuz i okolic odbywają się zbiórki karmy, koców i akcesoriów, potrzebnych w schronisku Ciapkowo oraz w ośrodku Ostoja.

Młodzież z technikum z ZST w Kartuzach włączyła się w akcję już po raz czwarty. Uczniowie klasy IV TFE raz z wychowawcą Danutą Dymek corocznie oszczędzają pieniądze, za które potem kupują jedzenie dla czworonogów. W tym roku do akcji włączyli się też pierwszoklasiści z techników elektronicznego. Dary w poniedziałek dostarczyli do naszej redakcji.

Zachęcamy do włączenia się w akcję.

Potrzebne są: sucha słoma, karma mokra i sucha dla psów i kotów, ziarno dla dzikich ptaków, smycze, orzechy, gazety, ręczniki papierowe, legowiska, środki czystości, koce, gumowe rękawiczki i miski, wysłużone dywany i wykładziny dywanowe.

Aktualności oraz informacje na temat akcji znaleźć można też na jej facebookowym profilu facebook.com/podzielsiekocykiem/. Kontakt do organizatorki akcji tel. 796 068 642.

Akcja trwa do 31 grudnia.

Dary można przynosić do następujących punktów:

- salon strzyżenia psów i kotów Sara na Os. Wybickiego 27 w Kartuzach
- studio tatuażu Freaky Skin przy ul. Dworcowej 18h w Kartuzach
- przychodnia weterynaryjna Taurus przy ul. Zamkowej 44 w Kartuzach
- redakcja portalu Expresskaszubski.pl przy ul. Jeziornej 2 w Kartuzach
- hotelik dla zwierząt Animal Care przy ul. Szpitalnej w Dzierżążnie (tel. 507 734 878)
- redakcja Kartuzy.info przy ul. Mściwoja II 13b/3 w Kartuzach

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.