Ekogroszek - najlepsze źródło ciepła dla Twojego domu

sobota, 23 grudnia 2017 r., 14:04
fot. nadesłane

To, w jaki sposób będziemy ogrzewać nasz dom, w dużej części zaważy na kosztach, jakie w związku z tym będziemy ponosić. Każdy z nas marzy o tanim i jednocześnie ekologicznym źródle energii, jednak znalezienie idealnego rozwiązania wcale nie jest łatwe. Odnawialne źródła energii w dalszym ciągu nie należą do najtańszych, natomiast węgiel, choć bardzo w Polsce popularny, nie jest najbardziej przyjaznym środowisku rodzajem paliwa. Rozwiązaniem w tej sytuacji może być tani ekogroszek, który jest zdecydowanie bardziej ekologicznym źródłem energii.

Dlaczego ekogroszek?

Ekogroszek jest paliwem stałym otrzymywanym z węgla brunatnego lub węgla kamiennego i ma kształt małych ziarnek podobnych do ziaren grochu (stąd nazwa). Ze względu na dużą kaloryczność eko-groszek jest niezwykle ekonomiczny, natomiast niska zawartość wody i siarki powoduje, że w procesie spalania do atmosfery przedostaje się tylko śladowa ilość szkodliwych substancji. W porównaniu do innych paliw ekogroszek jest więc i ekologiczny, i ekonomiczny.

Łatwo i przyjemnie

Ekogroszek workowany jest bardzo wygodnym paliwem, którego stosowanie nie wymaga specjalnego wysiłku. Dzięki temu, że jest lekki, jest idealnym rozwiązaniem także dla seniorów, tym bardziej, że tego długo trzyma ciepło i nie trzeba się martwić o to, że dom stanie się zimny w krótkim czasie. Pamiętać należy jedynie o usuwanie popiołu co kilka dni oraz uzupełnianiu podajnika w kotle.

Dbaj o dobrą jakość

Niestety, mimo i tak niskiej ceny tego paliwa, rynek zalewany jest tanim ekogroszkiem o niskiej jakości i jeszcze niższej kaloryczności. Należy uważać na tego typu "okazje" i zwrócić uwagę na jakość materiału, gdyż to właśnie dobra jakość, a zatem również wysoka kaloryczność produktu decyduje o tym, czy faktycznie oszczędzamy pieniądze. Najlepiej więc kupować ekogroszek workowany tylko od zaufanych dostawców o ugruntowanej pozycji na rynku, na przykład na wegielsztygar.pl

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.