Wietrzna noc w powiecie kartuskim - strażacy interweniowali ponad 50 razy

niedziela, 24 grudnia 2017 r., 09:45
fot. archiwum

Około 57 interwencji odnotowali strażacy w powiecie kartuskim w związku z wyjątkowo wietrzną pogodą. Zdarzenia dotyczyły m.in. powalonych na drogi drzew i konarów. Zgodnie z prognozami wiatr w porywach osiągał prędkość nawet 90 km/h.

Od soboty do godz. 9 w niedzielę strażacy w związku z wichurami interweniowali 57 razy. Interwencje dotyczą całego powiatu, najwięcej zgłoszeń napływało jednak z gmin Kartuzy, Żukowo i Przodkowo. Większość zgłoszeń dotyczyła usunięcia drzew i konarów, a także powalonych linii i słupów energetycznych. W Baninie siła wiatru przemieściła blaszany garaż. W okolicach Kartuz na dwa samochody spadły konary drzew. Szczęśliwie nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał.

Sytuacja powoli się stabilizuje.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.