Młodzi zapaśnicy z Żukowa ponownie wygrywają w międzynarodowym turnieju

czwartek, 28 grudnia 2017 r., 08:07
fot. nadesłane/Morena Żukowo

15-osobowa drużyna młodzików zapaśniczego klubu Morena Żukowo wzięła udział w 29. międzynarodowym turnieju Weihnachtsturnier des Sav Torgelow, który odbył się w miejscowości Torgelow w Niemczech.

W zawodach startowali młodzi zapaśnicy z niemieckiego okręgu Mecklenburg-Vorpommern i Brandenburg, gościnnie drużyna z Wiesbaden oraz żukowskiego klubu.

Młodzi siłacze z Kaszub w swoim ostatnim sprawdzianie umiejętności w 2017 roku ponownie udowodnili swój poziom wyszkolenia, a dziesiątki godzin spędzonych na "żukowskiej" macie przekładają się na wymierne wyniki sportowe.

Oskar Leonarczyk - kat. 28 kg - 1. miejsce (młodzik)
Nikodem Kohnke - kat. 34 kg - 1. miejsce (młodzik)
Igor Dąbrowski - kat. 38 kg - 1. miejsce (młodzik)
Nikodem Cyrocki - kat. 46 kg - 1. miejsce (młodzik)

Filip Regliński - kat. 34 kg - 2. miejsce (młodzik)
Konrad Cudnik - kat. 46 kg - 2. miejsce (młodzik)

Damian Kohnke - kat. 46 kg - 3. miejsce (młodzik)
Nikodem Sawicki kat. +77 kg - 3. miejsce (młodzik)

Artur Pituła - kat. 34 kg - 2. miejsce (mini zapasy)

O podium otarli się Kamil Kosecki 4 miejsce w kat 38kg, Hubert Stenka 5 miejsce w kat. 31kg i Tyberiusz Cieman 6 miejsce w kat. 34kg

Emocjonujący finał kategorii 34kg (młodzik) rozegrał się pomiędzy kolegami z maty treningowej, Nikodemem Kohnke i Filipem Reglińskim. Po bardzo wyrównanym pojedynku, którego wynik był nierozstrzygnięty do ostatnich sekund walki, więcej szczęścia miał Nikodem Kohnke wygrywając z Filipem Reglińskim i rewanżując się mu za porażkę z Danii.

W kategorii 38kg borykający się z poważną kontuzją barku Igor Dąbrowski zdobył we wszystkich swoich walkach 39 punktów technicznych, tracąc tylko 2.

W kolejnym "bratobójczym" finale zmierzyli się Nikodem Cyrocki i Konrad Cudnik. Doskonale znający się koledzy z maty dali widzom świetny, wyrównany pojedynek, który zakończył się zwycięstwem Nikodema Cyrockiego.

nadesłane/Jaroslaw Dabrowski/Żukowo Morena

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.