Który z kierunków warto obrać, wybierając się na zimowy wypoczynek?

czwartek, 28 grudnia 2017 r., 07:40
fot. nadesłane

Lada moment Polacy rozjadą się po narciarskich kurortach w kraju i za granicą. Będą mogli wreszcie wypocząć od codziennych obowiązków i oddać się błogiemu lenistwu na puszystym śniegu. Które z kierunków warto wybrać do zimowego szaleństwa? Gdzie znajdują się najlepiej przygotowane bazy noclegowe i stoki narciarskie?

Austriacka przygoda

Państwo to wciąż króluje w rankingach popularności miejsc, do których chętnie wybierają się Polacy. Godną polecenia miejscowością jest Zell am Ziller. Ciekawą propozycją może być również Kitzbühel. Innym rejonem wartym uwagi jest Schladming, który kusi narciarzy doskonałą lokalizacją. Zanim wybierzemy się na urlop do Austrii, możemy przejrzeć dostępne w sieci rankingi ośrodków narciarskich.

Malownicze włoskie masywy

Wśród najpopularniejszych regionów wybieranych przez narciarzy są Val di Fassa, Val di Sole oraz Alta Valtellina. Włoskie Alpy chyba nigdy nie wyjdą z mody. Zachwycają puszystym śniegiem oraz wspaniałą pogodą. Świetne warunki do jazdy panują m.in. w Dolinie Aosty, w rejonie Kronplatzu czy Maso Corto. Dużą popularnością wśród Polaków cieszy się również Livigno, położone w niezwykle malowniczym terenie.

Jadąc na urlop z pociechami warto pamiętać, że dzieci do 14. roku życia muszą na terenie Włoch bezwzględnie jeździć w kaskach. Także dorośli powinni pamiętać o bezpieczeństwie podczas zimowego szusowania.

Francja śniegiem zasypana

Szczególnie godnym odwiedzenia kurortem narciarskim jest Tignes - niezwykle malowniczy i uroczy rejon Francji. Funkcjonuje tu kilkadziesiąt wyciągów narciarskich. Także tu znajduje się najwyżej położona stacja narciarska w Europie (2300 m n.p.m.), z której możemy podziwiać przepiękne widoki na alpejskie szczyty. Wspaniałą tutejszą atrakcją jest lodowiec Grande Motte. Wartym zainteresowania jest Chamrousse ze swoimi czterotysięcznikami i długie trasy zjazdowe, a także Chamonix położony u podnóża Mont Blanc.

Zimowe oblicze Hiszpanii

Prym, jeśli chodzi o liczbę turystów w sezonie narciarskim, wiodą Pireneje Katalońskie, Aragońskie i Sierra Nevada w Andaluzji. Warto wiedzieć, że nieopodal Sierry Nevada znajduje się Granada, wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Wybierając się na zimowy urlop, warto uprzednio wykupić ubezpieczenia narciarskie, na przykład za pośrednictwem firmy www.fuko.pl. Wówczas mamy pewność, że w razie nieprzewidzianych zdarzeń i związanych z nimi akcji poszukiwawczych czy ratunkowych nie zostaniemy obciążeni olbrzymimi kosztami.

Życzymy Wam udanego wypoczynku!

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.