Świąteczno-noworoczne spotkanie samorządów powiatu kartuskiego

piątek, 29 grudnia 2017 r., 22:08
fot. MD-Z

Starosta, burmistrzowie, wójtowie, radni, parlamentarzyści oraz dyrektorzy szkół, księża i przedstawiciele instytucji funkcjonujących na terenie powiatu spotkali się w piątek na corocznym spotkaniu świąteczno-noworocznym. Była to okazja do krótkiego podsumowania kończącego się roku i złożenia sobie życzeń na kolejny.

Coroczne spotkanie samorządowców odbyło się w piątek w sali hotelu Pod Orłem w Kartuzach. Przybyli na nie starosta i zarząd powiatu, burmistrzowie, parlamentarzyści Henryka Strycharska-Krzywonos, Stanisław Lamczyk, radny sejmiku wojewódzkiego Hubert Lewna, radni powiatu kartuskiego i gminy Kartuzy, a także księża, dyrektorzy szkół, instytucji i jednostek współpracujących z gminą i powiatem. Padły krótkie podsumowania, wiele życzeń i podziękowań.

Wiele podziękowań posypało się z ust Mieczysława Woźniaka, przewodniczącego rady powiatu kartuskiego.

- Chciałbym podziękować za to co wy i wasi pracownicy zrobiliście dla powiatu kartuskiego, by mieszkańcy mogło się tu lepiej i bezpieczniej żyć. Dziękuję obecnym tutaj posłom - Henryce Krzywonos i Stanisławowi Lamczykowi za starania o inwestycje na terenie powiatu i nie tylko. Dziękuję Hubertowi Lewnie, radnemu sejmiku wojewódzkiego za działania dla naszego powiatu. Dziękuję samorządom gminnym za dobrą współpracę i wspólną realizację celów na rzecz powiatu, która przynosi ogromne sukcesy. Działamy niezależnie od tego, jaki kto reprezentuje kierunek w polityce. Polityka nam w niczym nie przeszkadza. Dziękuję wszystkim pracownikom starostwa za współpracę z radnymi, dziękuję zarządowi powiatu za przygotowywanie i realizację uchwał, podejmowanych często po długich dyskusjach. Chcę jednak zaznaczyć, że u nas dyskusje są merytoryczne i odbywają się w komisjach rady. Tam dochodzimy do konsensusu. Bardzo szanujemy głos każdego, nieważne jak jest zaangażowany politycznie. Dla mnie to ogromna radość i sukces, że radni powiatu posiadają tak wspaniałe umiejętności - podkreślał Mieczysław Woźniak.

Krótkiego podsumowania dokonała starosta Janina Kwiecień.

- Chciałabym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten kończący się rok możemy zaliczyć jako dobry. Mieliśmy dużo pracy, wiele projektów i związanych z nimi problemów, które rozwiązywaliśmy dzięki zaangażowaniu wszystkich zarówno radnych jak i dyrektorów wydziałów. Dzięki nim udało nam się bardzo dobrze dobrnąć do końca. Najważniejsze, że na wszystko wystarczyło pieniędzy, wszystko jest zapłacone, uregulowane i jeszcze coś zostało na koncie. To sukces i za to serdecznie dziękuję, zwłaszcza naszej pani skarbnik Zofii Walkowiak, która dba o nasze finanse, trzyma je męską wręcz ręką i spina. Dzięki czemu wszystko nam się dobrze toczy. Wszystkie nasze wydziały pracują bardzo oddanie i solidnie. Na ich czele stoją dyrektorzy z dużym doświadczeniem, wiedzą merytoryczną i do nich również kieruję podziękowania, bo na nasz sukces składa się praca ich wszystkich. W pojedynkę nikt z nas nic nie znaczy - mówiła starosta.

Podziękowania skierowała również do dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych.

- Zdawalność matur w naszym powiecie jest bardzo dobra. Jeśli chodzi o wyniki jesteśmy w czołówce szkół w województwie pomorskim, a przy niektórych przedmiotach nawet na pierwszym miejscu. To świadczy o pracy dyrektorów i nauczycieli tych szkół. Dziękuję za tę pracę, za projekty i rozwijanie młodzieży w różnych kierunkach - mówiła Janina Kwiecień.

Głos zabrał również burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

- Kończy się kolejny rok, a ten był dla samorządów pełen wielu wyzwań. Myślę, że samorządy zdały egzamin i spełniły swoje zamierzenia i oczekiwania mieszkańców. Kartuzy to miasto powiatowe, w którym znajduje się wiele instytucji. Staramy się, by miasto było przyjazne wszystkim. Zwiększamy liczbę parkingów, staramy się upłynnić przejazd. Mam nadzieję, że wszystkie zabiegi w pewnym momencie przyniosą efekty - podkreślał burmistrz.

- My samorządowcy działamy dla dobra naszych mieszkańców. Za współpracę, również w imieniu swoich kolegów z innych gmin chcę podziękować pani staroście, zarządowi i radzie powiatu. Współpraca układa się bardzo pozytywnie. Udało nam się po raz kolejny stworzyć grupę samorządowców, którzy potrafią ze sobą rozmawiać, mówić o tym, co nas boli i wymieniać się doświadczeniami. Nie walczyć o pieniądze - ale przeciwnie - podpowiadać sobie, gdzie możemy je zdobyć. Za to wam koledzy samorządowcy dziękuję - kontynuował Mieczysław Gołuński.

- Kończy się rok i zaczyna się nowy. Mam nadzieję, że będzie to rok wielu wyzwań. Każda z gmin w najbliższym roku ma wyjątkowe pieniądze w budżecie na przyszły rok. Rynek wykonawczy jest coraz trudniejszy. Coraz mniej firm staje do przetargów, ceny rosną w górę Mam nadzieję, że wszystkie plany się nam zrealizują - mówił burmistrz.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.