Garmin Swimrun Series Stężyca 2018 - do końca roku niższa opłata startowa!

sobota, 30 grudnia 2017 r., 11:18
fot. nadesłane/UltraLovers

Zawody realizowane w formule swimrun są od kilku lat światowym hitem, a teraz szturmem wdzierają się do Polski. W przyszłym roku swimrun po raz pierwszy zawita w północnej części Polski. Impreza Garmin Swimrun Series odbędzie się 30 czerwca w Stężycy na Kaszubach, dzień przed zawodami triathlonowymi z cyklu Garmin Iron Triathlon. Tylko do końca roku obowiązują niższe progi opłat startowych!

Organizatorzy zachęcają do rejestracji, gdyż niższe opłaty startowe obowiązują jedynie do 31 grudnia 2017 r., a od 1 stycznia 2018 r. ceny wzrosną:

- na dystansie 5 km (indywidualnie) z 99 zł do 119 zł;
- na dystansie 10 km (indywidualnie) z 99 zł do 119 zł;
- na dystansie 25 km (tylko zespołowo) z 399 zł do 449 zł.

Swimrun łączy w sobie bieganie przełajowe i pływanie w otwartym akwenie, finalnie dając ekstremalny wyścig z punktu A do punktu B lądem i wodą. Trasę pokonuje się w parach lub indywidualnie na własnych nogach i tylko z tym co mamy na sobie. Zawody wywodzą się ze Szwecji i od kilkunastu lat zdobywają uznanie zawodników na całym świecie.

Zawody Garmin Swimrun Series odbędą się 30 czerwca 2018 r. w Stężycy. Do wyboru będą trzy dystanse: 25 km (tylko zespołowo), 10 km indywidualnie i 5 km indywidualnie. Dystans 25 km trzeba będzie pokonać w dwuosobowych teamach, (damskich, męskich lub mieszanych), w których członkowie nie mogą się od siebie oddalać na więcej niż 10 metrów.

Stężyca leży na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, nad jednym z największych jezior na Pojezierzu Kaszubskim - Jeziorem Raduńskim. Oddalona jest jedynie godzinę drogi od Gdańska. Na szczególną uwagę zasługuje marina i promenada, która jest największym tego typu obiektem na Pomorzu.

Zapisy na Garmin Swimrun Series Stężyca 2018 cały czas trwają, nadal można zarejestrować się na jeden z trzech dystansów za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na oficjalnej stronie imprezy: swimrunseries.pl/stezyca/formularz-zgloszeniowy.

nadesłane/Joanna Kownacka/LABOSPORT Polska

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.