Kacper Cieszyński - pierwsze dziecko w powiecie urodzone w 2018 roku

poniedziałek, 1 stycznia 2018 r., 15:07
fot. MD-Z

Punktualnie o godz. 11, 1 stycznia 2018 roku pojawił się na świecie Kacper, syn Anny i Mirosława Cieszyńskich z Mściszewic. To pierwsze maleństwo, które pojawiło się na świecie w Nowym Roku. Zgodnie z tradycją szczęśliwą mamę i jej synka odwiedzili przedstawiciele władz powiatu i szpitala.

Pierwszy w Nowym Roku i zarazem najprawdopodobniej najmłodszy obecnie mieszkaniec powiatu kartuskiego pojawił się na świecie o 1 stycznia o godz. 11. W momencie przyjścia na świat Kacperek ważył 2950 cm i mierzył 54 cm. Szczęśliwi rodzice maluszka to Anna i Mirosław Cieszyńscy z Mściszewic w gminie Sulęczyno. Kacperek jest ich pierwszym dzieckiem.

Pierwsze urodzone w Nowym Roku dziecko zgodnie z wieloletnią tradycją odwiedzili włodarze powiatu kartuskiego starosta Janina Kwiecień i Mieczysław Woźniak, przewodniczący rady powiatu kartuskiego, a także dotychczasowy prezes Powiatowego Centrum Zdrowia Karol Góralski. Towarzyszył im lekarz neonatolog Łukasz Matwiejczyk.

Maleństwo otrzymało upominki od władz powiatu i szpitala, a mama gratulacje i życzenia.

Warto dodać, że rok 2017 był rekordowym. W Powiatowym Centrum Zdrowia przyszło na świat 1687 dzieci, takiego wyniku nie odnotowano jeszcze w historii kartuskiego szpitala.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.