Fryderyk Mach nie jest już zastępcą Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach

wtorek, 2 stycznia 2018 r., 10:27
fot. archiwum/MD-Z

Dotychczasowy zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach st. kpt. Fryderyk Mach zakończył przygodę z kartuską komendą. Od 1 stycznia 2018 roku pełni funkcję wiceszefa Komendy Powiatowej PSP w Bytowie. W Kartuzach służył przez pięć lat.

- Decyzją Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Gdańsku st. kpt. Fryderyk Mach został odwołany z funkcji zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach i z dniem 1 stycznia br. powołany na równorzędne stanowisko w Komendzie Powiatowej PSP w Bytowie - informuje mł. bryg. Romuald Pituła, Komendant Powiatowy PSP w Kartuzach.

Jak dodaje, obecnie nie wiadomo, kto przejmie schedę po st. kp. Fryderyku Machu. Obowiązki rzecznika prasowego póki co sprawować będzie kpt. Marek Szwaba, p.o. Naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego.

Przypomnijmy, że st. kpt. Fryderyk Mach ze strażą związany jest od 13 roku życia, kiedy to wstąpił w szeregi młodzieżowej drużyny pożarniczej. Początkowo aktywnie brał udział w zawodach sportowo - pożarniczych, potem w działaniach ratowniczo - gaśniczych. Obecnie pełni funkcję prezesa OSP Kamienica Szlachecka.

W 2001 roku rozpoczął naukę w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. W lipcu 2003 roku wstąpił do służby stałej. Przez cztery lata zaocznie uczył się w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie uzyskując tytuł inżyniera i pierwszy stopień oficerski. Podjął też dwuletnie studia magisterskie II stopnia w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi.

Pierwszą jego jednostką była Komenda Powiatowa PSP w Lęborku, gdzie służył przez dziewięć lat. Zaczynał jako dowódca zastępu, potem pełnił funkcję dowódcy sekcji, a od 2009 roku jako dowódca zmiany. W 2012 roku zasilił szeregi Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Kartuzach. W tym też roku awansował na stopień kapitana. W JRG Kartuzy pełnił funkcję dowódcy zmiany.

1 września 2015 roku awansował na zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach.

Z dniem 1 stycznia 2018 roku został powołany na zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Bytowie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.