Turniej Piłki Nożnej Halowej w Kiełpinie rocznika 2009

wtorek, 2 stycznia 2018 r., 12:07
fot. nadesłane

Na początku grudnia na hali sportowej w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2009 młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to już ósmy turniej z cyklu SOMONINO CUP.

Udział wzięło 12 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy. Grupę A wygrało FC Kartuzy (7 pkt) wyprzedzając UKS Przyjaźń (5 pkt) oraz GOSRiT Luzino (4 pkt), które awansowały do ćwierćfinału. Czwarte miejsce zajął AP Amator Kiełpino (0 pkt), który zagrał o miejsca 9-12. Grupę B zdominowały drużyny KS Skorzewo i Radunii Stężyca (po 7 pkt i obie bez straconej bramki), które tym samym awansowały ¼ finału. Trzecie miejsce zajął U2 Bytów (3 pkt), zaś czwarte Słupia Sulęczyno, którzy zagrali o dalsze miejsca. W grupie C zdecydowanie najlepszą okazała się Pomezania Malbork (komplet 9 pkt bez straty bramki) wyprzedzając KTS-K Lew Lębork (6 pkt) i Escolę Futbolu (3 pkt). Drużyny te awansowały do ćwierćfinałów, zaś czwarte KS II Skorzewo (0 pkt), zagrało o miejsca 9-12.

Faza pucharowa miała rozpocząć się od meczów o miejsca 9-12, ale niespodziewanie turniej opuściła drużyna Słupii Sulęczyno, więc o dalsze miejsca rozegrano mecze każdy z każdym o miejsca 9-11. Miejsce dziewiąte z kompletem 6 pkt bez straconej bramki zajął U2 Bytów, dziesiąte AP Amator Kiełpino (2 pkt), zaś jedenaste KS II Skorzewo (0 pkt).

Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe, które były zacięte i przyniosły oczekiwane spore emocje i kilka niespodzianek. Już pierwszy pojedynek pomiędzy UKS Przyjaźń i Radunią Stężyca był niezwykle emocjonujący. Przez większość spotkania prowadziła drużyna z Przyjaźni, lecz ambitni zawodnicy Radunii dążyli do wyrównania i swój cel osiągnęli w ostatniej minucie meczu, by następnie wygrać rzuty karne 3:2. Kolejne dwa mecze kończyły się wynikami 2:1. Wpierw mająca do tej pory komplet zwycięstw bez straty bramki Pomezania Malbork długo męczyła się z GOSRiT Luzino, a następnie zwycięzca grupy A FC Kartuzy niespodziewanie uległ Escoli Futbolu. W ostatnim meczu tej fazy turnieju doszło do kolejnej niespodzianki, gdyż zwycięzca grupy B KS Skorzewo uległ Lwom z Lęborka 0:2.

Mecze półfinałowe rozpoczęły się od walki o miejsca 5-8. W pierwszym meczu UKS Przyjaźń pokonał GOSRiT Luzino 2:1. Drugie spotkanie było jeszcze bardziej wyrównane i zakończyło się bez strzelonych bramek. Tak więc rozegrano serię rzutów karnych, która trwała bardzo długo i zakończyła się wynikiem 7:6 dla FC Kartuzy, którzy pokonali KS Skorzewo. Mecze decydujące o awansie do finału stały na bardzo wysokim poziomie. W pierwszym meczu wyraźnie "rozkręcający" się z meczu na mecz zawodnicy Radunii Stężyca pokonali mającą komplet zwycięstw na koncie Pomezanię Malbork 2:0. Następnie Lew Lębork po dramatycznym meczu pokonał najniższym możliwie wynikiem Escolę Futbolu.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme KS Skorzewo pokonał GOSRiT Luzino 2:0. Spotkanie o miejsce piąte zakończyło się wynikiem 1:1, zaś serię rzutów karnych wygrali zawodnicy UKS Przyjaźń pokonując FC Kartuzy 3:1. Mecz o miejsce będący rewanżem za fazę grupową zakończył się niespodzianką. Wyraźnie "gasnący w oczach" po świetnym początku turnieju zawodnicy Pomezanii Malbork niespodziewanie wysoko ulegli Escoli Futbolu 0:3. W finale turnieju spotkały się dwie drużyny, które z meczu na mecz prezentowały się co raz lepiej. Lepiej próbę nerwów meczu o najwyższe miejsce podium wytrwali zawodnicy Radunii Stężyca pokonując 1:0 Lwa Lębork.

Składy medalistów:
1. Radunia Stężyca - Julian Wica (2), Maksymilian Mejer, Alan Zblewski (3), Krystian Regiński (3), Paweł Felskowski, Piotr Felskowski, Filip Gabriel (1), Maciej Zaborowski, Sebatian Reiter, Szymon Wica, Filip Górski (1)
2. KTS-K Lew Lębork - Norbert Pankowski, Konrad Bulman, Szymon Nowicki, Antoni Antonowicz, Aleksander Kowalczik (2), Maciej Pospieszny, Paweł Pachocki (7), Michał Wisniewski, Tomasz Migowski, Kacper Kłębek
3. Escola Futbolu - Konrad Nguyen, Kuba Dębicki (3), Bartek Góralewski, Dawid Janczyk (2), Dorian Sinkiewicz (2), Bartek Górski, Michalina Lewandowska (1), Alan Chaciński (1)

Ostateczna kolejność:
1. Radunia Stężyca
2. KTS-K Lew Lębork
3. Escola Futbolu
4. Pomezania Malbork
5. UKS Przyjaźń
6. FC Kartuzy
7. KS Skorzewo
8. GOSRiT Luzino
9. U2 Bytów
10. AP Amator Kiełpino
11. KS II Skorzewo
12. Słupia Sulęczyno

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Paweł Pachocki (KTS-K Lew Lębork)
- najlepszy bramkarz : Piotr Felskowski (Radunia Stężyca)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Oliwer Zadrejkowski (Pomezania Malbork)

Nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.