Judyta Kroskowska nowym dyrektorem GOK-u w Sierakowicach

czwartek, 4 stycznia 2018 r., 13:17
fot. internet/GOK Sierakowice

Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach ma nowego dyrektora. Irenę Kulwikowską, która po 35-latach pracy podjęła decyzję o przejściu na emeryturę, na stanowisku zastąpi Judyta Kroskowska.

Wyniki naboru ogłoszono na stronie urzędu 2 stycznia. Jak napisano w uzasadnieniu wyboru kandydatury, nowo wybrana dyrektor spełnia wszystkie wymogi, które postawiono kandydatom na to stanowisku. Została wybrana do nowej funkcji poprzez głosowanie.

- Jej kwalifikacje, doświadczenie oraz zaproponowana koncepcja funkcjonowania Gminnego Ośrodka Kultury dają gwarancję dobrego działania placówki. Wykazała się dobrą znajomością działań kulturalnych w gminie i realizowanych przez GOK. Zna potrzeby bazowe i sprzętowe oraz sytuację finansową placówki. Potwierdziła doświadczenie we współpracy z organizacjami i instytucjami w dziedzinie kultury oraz znajomość przepisów i działań potrzebnych w pozyskiwaniu środków pozabudżetowych. Wyżej wymienione argumenty dają gwarancję prawidłowego wykonywania pracy i powierzonych obowiązków przez wybraną kandydatkę - czytamy w uzasadnieniu podanym przez Zbigniewa Fularczyka, zastępcy wójta Sierakowic.

Judyta Kroskowska mieszka w Kościerzynie, wcześniej była zawodowo związana m.in. z Kaszubskim Uniwersytetem Ludowym w Wieżycy.

Przypomnijmy, że nabór na stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury ogłaszano dwa razy. Do pierwszego konkursu, który ogłoszono pod koniec września stanęło osiem osób. Jednak żaden z kandydatów nie spełnił wymogów obligatoryjnych.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.