Nie żyje 81-latka potrącona na przejściu dla pieszych w Żukowie

czwartek, 4 stycznia 2018 r., 15:00

W środę po południu doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W Żukowie na ul. Gdyńskiej samochód potrącił 81-letnią kobietę. Niestety po przewiezieniu do szpitala zmarła.

Do zdarzenia doszło około godz. 16.30 na ul. Gdyńskiej w Żukowie. 45-letni kierowca opla vivaro potrącił na przejściu dla pieszych 81-letnią kobietę.

- Kierowca opla początkowo był w takim szoku, że nie potrafił udzielić nam informacji z której strony kobieta weszła na przejście bądź czy z niego schodziła. Początkowo 81-latka nawet rozmawiała z kierowcą, jednak w szpitalu okazało się, że miała rozległe obrażenia wewnętrzne. Około godz. 19.40 otrzymaliśmy informację, że ta pani zmarła - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Szczegółowe okoliczności śmierci 81-latki ma wyjaśnić sekcja zwłok zlecona przez prokuraturę. Kierowca opla był trzeźwy.

W związku z rosnącą liczbą zdarzeń z udziałem pieszych policjanci apelują o noszenie odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym. Do tego bowiem pieszych obligują przepisy. Jednak po zmroku osoby ubrane na ciemno również w mieście bywają niewidoczne dla kierowców. Dlatego też tak ogromne ważne jest, by zadbać byśmy byli widoczni.

- Odblaski warto nosić dla własnego bezpieczeństwa. Nawet najmniejszy element odblaskowy może nam uratować życie. Zazwyczaj kierowcy tłumaczą się w ten sposób, że zauważyli pieszego w ostatnim momencie i nie zdążyli wyhamować - mówi Jarosława Krefta.

- Szczególnie ważne jest, by odblaski zakładały osoby starsze. U dzieci elementy odblaskowe są wszywane w odzież wierzchnią, młodzież często ubiera się dość kolorowo, natomiast osoby starsze najczęściej chodzą ubrane na ciemno i są po zmroku niewidoczne. Dlatego warto, by rodziców i dziadków wyposażyć w odblaski dla ich własnego bezpieczeństwa - dodaje.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.