Orszaki Trzech Króli w sobotę w Kartuzach, Żukowie i Sierakowicach

czwartek, 4 stycznia 2018 r., 16:20
fot. MD-Z

W sobotę w trzech miejscowościach w powiecie kartuskim przemaszerują barwne Orszaki Trzech Króli. Święto Objawienia Pańskiego po raz kolejny w ten sposób będzie można uczcić w Kartuzach, Żukowie i w Sierakowicach.

Hasło tegorocznego orszaku to "Bóg jest dla wszystkich". Tłumne Orszaki Trzech Króli przejdą ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami.

- Motywem przewodnim OTK 2018 będzie przypomnienie jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. Scenariusz Orszaku mieści wszystkich: ludzi na najróżniejszym poziomie życia, bogatych i biednych, ludzi o różnych zawodach, władców i poddanych, ludzi wykształconych i prostych, ludzi o różnych charakterach, ludzi na różnym etapie drogi do Boga, młodych, osoby w sile wieku i starców. Pokłon, zwieńczenie Orszaku, będzie pokazywał różnorodność wśród ludzi wędrujących do Boga - informują organizatorzy orszaku.

- Hasło "Bóg jest dla wszystkich" nawiązuje do jubileuszu Orszaku - już po raz dziesiąty przejdzie ulicami polskich miejscowości. Chcemy przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu. Święto Objawienia Pańskiego ma przypominać wszystkim, że Bóg na nich czeka, że chce ich zbawić, że nawet jeśli koleiny życia zaprowadziły ich daleko od Niego - zawsze jest czas, aby Go odnaleźć, wejść na drogę do Niego - wyjaśniają.

Żukowo

Uczestnicy Orszaku w Żukowie spotkają się o godz. 12.45 na parkingu przed halą przy budynku dawnego gimnazjum, obecnej szkoły podstawowej przy ul. Armii Krajowej. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 13. Orszak przejdzie ulicami: Armii Krajowej, Gdyńską i Siostry Faustyny do kościoła Miłosierdzia Bożego w Żukowie, tam uczestnicy oddadzą pokłon Jezusowi i będą wspólnie śpiewać kolędy.

Kartuzy

Po raz czwarty Orszak Trzech Króli przemaszeruje ulicami Kartuz. O godz. 14 wyruszy on spod kościoła św. Kazimierza. Uczestnicy przejdą ulicami Kościuszki, Kolejową, Gdańską, Parkową, 3 Maja a następnie Hallera. Orszak przez deptak dotrze na kartuski Rynek. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy pochodu otrzymają korony.

Sierakowice

W Sierakowicach Orszak Trzech Króli odbędzie się po raz trzeci. Rozpocznie się koncertem o godz. 15 w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach. O godz. 16 ruszy ulicami Kartuską, Lęborską do ronda i dalej w stronę Ołtarza Papieskiego. Zakończenie Orszaku planowane jest przy żłóbku około godz. 16.30. Organizatorzy do wspólnego kolędowania zapraszają całe rodziny, zespoły i chóry. Przebrania mile widziane.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.