Żukowo. Przygotowania do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na finiszu

piątek, 5 stycznia 2018 r., 08:39
fot. archiwum/L.T.

Już za dziewięć dni po raz 26 w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej edycji będzie pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". W żukowski sztabie pod egidą OKiS-u trwają ostatnie przygotowania do tego wydarzenia. Jest już lista wolontariuszy i dokładny program tego wszystkiego, co będzie się działo w hali widowiskowo - sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Żukowie.

Zanim jednak rozpocznie się tam impreza, na ulice Chwaszczyna, Leźna, Skrzeszewa, Przyjaźni i Żukowa wyjdzie 60 wolontariuszy z puszkami. O godzinie 13.30 po raz trzeci wystartuje bieg "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". Opłata startowa w wysokości minimum 10 zł, trafi do puszek kwestujących wolontariuszy. Dla wszystkich biegaczy restauracja Gryf w Żukowie przygotuje ciepłą zupę. Wręczenie pucharów i nagród dla najlepszych biegaczy nastąpi o godz. 15 w hali widowiskowo - sportowej. Po dekoracji zwycięzców rozpocznie się główna impreza.

Na scenie zaprezentują się dzieci i młodzieży, a wśród nich laureaci II Gminnego Przeglądu Talentów Artystycznych. Wystąpią też zespoły taneczne - Perełki, Rapsodia i Niezabôtczi. Ostatnim muzycznym punktem programu będzie występ kolumbijskiego wokalisty Juana Felipe Alvarado.

"Kącik Łasucha", który przygotują uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Heweliusza, oferować będzie smakowite ciasta. Ponadto robiąc zakupy w kramiku WOŚP, można wziąć udział w losowaniu cennych nagród.

Akcentem sportowym będzie walka sparingowa kickboksera Artura Bizona Bizewskiego z pięściarzem wagi ciężkiej Marcinem Rekowskim.

Stałym punktem programu cieszącym się dużym zainteresowaniem zawsze jest licytacja. Podobnie jak w latach przednich żukowski GS zaoferuje kosz pełen swoich produktów a cukiernia Markiza torty. Burmistrz żukowskiej gminy Wojciech Kankowski wystawi na licytację zaproszenie na kolację do restauracji, a kupon na przejażdżkę psim zaprzęgiem przekaże Eskimoteam.

Firmy i osoby prywatne upominki oraz gadżety na licytację mogą do sztabu przekazywać do 11 stycznia br.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.