Orszak Trzech Króli przemaszerował ulicami Kartuz

sobota, 6 stycznia 2018 r., 17:22
fot. MD-Z

Już po raz czwarty w Kartuzach zorganizowano Orszak Trzech Króli. Ulicami miasta przeszedł kolorowy tłum w koronach z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem na czele. W ten sposób w stolicy Kaszub i 643 innych miejscowościach w Polsce uczczono Święto Objawienia Pańskiego.

Mieszkańcy Kartuz i okolic tłumnie uczestniczyli w Orszaku. Każdy z jego uczestników otrzymał symboliczną koronę. W Kartuzach orszaki organizowane są od czterech lat, jednak cała inicjatywa zrodziła się przed dekadą. Corocznie liczba miast i miejscowości włączających się w tę formę świętowania Objawienia Pańskiego rośnie.

Tegorocznej edycji orszaku przyświecało hasło "Bóg jest dla wszystkich". Nawiązuje ono do jubileuszu Orszaku.

- Chcemy przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu. Święto Objawienia Pańskiego ma przypominać wszystkim, że Bóg na nich czeka, że chce ich zbawić, że nawet jeśli koleiny życia zaprowadziły ich daleko od Niego - zawsze jest czas, aby Go odnaleźć, wejść na drogę do Niego - wyjaśniali pomysłodawcy ogólnopolskiej orszakowej inicjatywy.

Kartuski orszak wyruszył spod kościoła św. Kazimierza. Uczestnicy przemaszerowali ulicami Kościuszki, Kolejową, Gdańską, Parkową, 3 Maja i Hallera, następnie deptakiem doszli do żłóbka na Rynku, gdzie wraz z królami złożyli pokłon dzieciątku. W trakcie pochodu uczestnicy mogli poznać historię wędrówki Mędrców ze Wschodu, jak również zobaczyć jak dobro po raz kolejny zwyciężyło nad złem.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.