Wkrótce największa impreza miłośników morsowania na Kaszubach - zapisz się na VII Bieg Morsa

niedziela, 7 stycznia 2018 r., 14:58
fot. archiwum

Już 25 lutego miłośnicy morsowania i zdrowego trybu życia zjadą do Garczyna na VII Bieg Morsa. To impreza, która rokrocznie przyciąga kilkuset amatorów tej formy dbania o zdrowie z różnych zakątków Pomorza. Zapisy na bieg już ruszyły. Nie czekaj - zgłoś się dziś.

25 lutego w jeziorze Garczyn po raz siódmy zażyją zdrowej kąpieli morsy z różnych zakątków Kaszub. W ramach imprezy, która odbędzie się na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie zaplanowano Bieg Morsa, Bieg Niedźwiedzia Polarnego oraz Marsz Nordic Walking.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania i marszu Nordic Walking jako jednej z form rekreacji ruchowej, a także promocja morsowania jako zdrowego stylu życia.

Uczestnicy Biegu Morsa będą mieli do pokonania sześciokilometrową trasę. Na miłośników mocnych doznań - prawdziwych twardzieli po raz trzeci zaplanowano Bieg Niedźwiedzia Polarnego. Jego uczestnicy pobiegną tylko w obuwiu, stroju kąpielowym, czapce i rękawiczkach. Długość trasy będzie uzależniona od temperatury. Jeśli ta będzie niższa niż - 5 st. C dystans wyniesie 2 km, jeśli oscylować będzie między -5 st. a 15 st. C dystans wyniesie 4,4 km, natomiast jeśli temperatura przekroczy 15 stopni Celsjusza, biegacze pokonają 6 km. Na uczestników marszu Nordic Walking czekać będzie dystans 6 km. Tradycyjnie imprezę zwieńczy wspólna kąpiel w jeziorze Garczyn.

Zapisy elektroniczne na Bieg Morsa już trwają. Pierwszych 350 osób, które się zgłoszą (do biegu lub marszu) oraz uiszczą opłatę startową, otrzyma okolicznościową pamiątkę. Dla wszystkich uczestników biegów i marszu organizatorzy przewidują pamiątkowy medal. Osoby, które wykąpią się podczas oficjalnej kąpieli morsów, również otrzymają pamiątkowe medale. Na bieg zapisać się można na stronie elektronicznezapisy.pl.

Organizatorami biegu są Kościerski Klub Morsa Forrest Gump i gmina Kościerzyna przy współpracy z Kaszubskim Klubem Przełajowym i Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie.

Program tegorocznej imprezy:

11.50 - Otwarcie zawodów oraz przygotowanie do startu.
11.55- Wspólne zdjęcie wszystkich uczestników
12:00- Start do Biegu Niedźwiedzi Polarnych (dystans w zależności od temperatury)
12:05 - Start Biegu - dystans około 6 km leśnymi drogami.
12:10 - Start Marszu - dystans koło 6 km leśnymi drogami.
13:30 - kąpiel w jeziorze Garczyn dla wszystkich chętnych.
13:15-14:15 Wspólne ognisko oraz posiłek regeneracyjny w oczekiwaniu na wyniki.
14:15 Zakończenie zawodów - wręczenie pucharów oraz rozlosowanie nagród.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.