Ogólnopolski sukces uczennic ze Wzgórza

poniedziałek, 8 stycznia 2018 r., 12:02
fot. nadesłane

Maria Formella i Ewelina Damaszk - uczennice Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących "na Wzgórzu" w Kartuzach uczestniczyły w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Zostały finalistkami konkursu, dzięki czemu zostaną zwolnione z pisemnej części egzaminu kwalifikacji zawodowych na prowadzenie rachunkowości, mają też możliwość ubiegania się o prestiżowe stypendia naukowe.

W grudniu w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej odbył się finał III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Uczestniczyły w nim dwie uczennice ZSZiO w Kartuzach - Maria Formella z klasy IV technikum ekonomicznego i Ewelina Damaszk z klasy III technikum ekonomicznego.

Organizatorem ogólnopolskiego konkursu jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy. W olimpijskich zmaganiach, na etapie szkolnym wystartowało około 3000 uczniów, w eliminacjach okręgowych brało udział już 386 uczniów, natomiast w finale uczestniczyło 62 uczniów z 40 szkół ekonomicznych w Polsce.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji była bankowość oraz jej rola i miejsce w gospodarce narodowej. Reprezentantki kartuskiej szkoły musiały ponadto wykazać się wiedzą z zakresu szeroko pojętej ekonomii.

Maria Formella i Ewelina Damaszk z tytułem finalistek III Olimpiady WiUHM są zwolnione z części pisemnej egzaminu na kwalifikacje A.36 (prowadzenie rachunkowości). Dzięki sukcesom w ogólnopolskiej olimpiadzie uczennice mogą ubiegać się o prestiżowe stypendia naukowe.

- Ogólnopolskie sukcesy młodzieży z Technikum Nr 2 w Kartuzach w zawodzie technik ekonomista, świadczą o wysokim poziomie wiedzy i umiejętności uczennic oraz merytorycznym zaangażowaniu nauczycieli przedmiotów zawodowych - podkreśla Małgorzata Klasa, opiekun naukowy na wszystkich trzech etapach olimpiady, którą wspomagało - Joanna Wenta z języka angielskiego zawodowego i z informatyki Andrzej Klinkosz.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.