Jedz w domu, żyj zdrowo

poniedziałek, 8 stycznia 2018 r., 14:27
fot. nadesłane

Praca, zakupy, dzieci, znowu praca - pracujący rodzice nie mogą zmarnować ani jednej sekundy swojego dnia. Nasze ciała potrzebują jednak energii, aby żyć w tym tempie. Jeśli zbyt często pracujemy bez przerwy na porządny posiłek, zjadając w biegu drożdżówkę czy batonik, możemy mieć problemy z koncentracją i zdrowiem. Co i gdzie jednak jeść, żeby jeść zdrowo i przy okazji nie zbankrutować? Odpowiedź jest prosta: w domu.

Jedz śniadanie!

Kiedy w pośpiechu wybiegasz z domu, spiesząc się na poranne spotkanie, pewnie ostatnią rzeczą, o której myślisz, jest zjedzenie śniadania. Tymczasem niejedzenie śniadania jest bardzo złym nawykiem, który może prowadzić do otyłości, a nawet cukrzycy. Dlatego bardzo istotne jest, żeby coś zjeść. Jeśli nie masz czasu na robienie kanapek z pełnoziarnistego pieczywa z twarożkiem czy owsianki, zjedz chociaż banana. To zdrowy, bogaty w węglowodany owoc, który utrzyma Cię na pełnych obrotach przez kilka następnych godzin.

Przygotuj posiłek wcześniej

Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, jest przygotowanie wieczorem przekąsek i posiłków na cały następny dzień. Kup plastikowe pojemniki do przechowywania żywności - w ten sposób bardzo ułatwisz sobie zadanie. Dzięki przygotowanym w domu posiłkom, które możesz zabrać do pracy, wiesz dokładnie, co jesz i masz nad tym pełną kontrolę. Jeśli jednak wieczorami również nie masz czasu - wykorzystaj kilka godzin weekendu na zrobienie czegoś do jedzenia na następny tydzień. Co prawda nie wszystkie mrożone produkty są tak odżywcze, jak świeże, ale nawet te zamrożone będą lepsze od napakowanych konserwantami rzeczy dostępnych w firmowym barku.

Zainwestuj w jadalnię

Wydzielenie w mieszkaniu miejsca dedykowanego jedzeniu jest naprawdę bardzo dobrym pomysłem. Dzięki temu nie tylko my będziemy mieć motywację, by korzystać z jadalni, skoro już w nią zainwestowaliśmy, ale zmotywujemy do tego też całą rodzinę. Jeśli dodamy do tego kominek z płonącym ogniem, jadalnia stanie się ulubionym pomieszczeniem całej rodziny. Aranżacja jadalni z kominkiem pozwoli na stworzenie odpowiedniej atmosfery, w której wspólna kolacja będzie nie tylko posiłkiem, ale też momentem relaksu.

Spraw, aby rodzinne obiady stały się priorytetem

Skoro już mamy jadalnię - korzystajmy z niej. Wieczorne posiłki to ważny czas dla rodzin. Upewnij się, że jesteś w domu co wieczór, aby podzielić się spokojnym posiłkiem z rodziną. Dzięki aranżacji jadalni z kominkiem w naturalny sposób stworzysz miejsce zapraszające do rozmowy o tym, jak minął dzień. Regularne spożywanie posiłków w gronie rodzinnym zacieśnia rodzinne więzi, co jest równie ważne jak zdrowie fizyczne. Kiedy aranżujesz jadalnię z kominkiem pokazujesz rodzinie, że jest dla Ciebie najważniejsza.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.