Kolędy i pastorałki na konkursie w przedszkolu w Chmielnie

poniedziałek, 8 stycznia 2018 r., 20:40
fot. nadesłane

W poniedziałek gminne przedszkole samorządowe Baśniowa Kraina w Chmielnie gościło małych artystów z zaprzyjaźnionych placówek oświatowych. W pięknych strojach prezentowali kolędy, świąteczne piosenki i pastorałki. A wszystko za sprawą II Międzygminnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych, który zorganizowało chmieleńskie przedszkole.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 110 dzieci reprezentujących dziewięć placówek, prócz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z gminy Chmielno, uczestniczyły w nim również przedszkolaki z Mezowa, Kiełpina, Gdańska i Pruszcza Gdańskiego.

Celem konkursu jest promocja przedszkolnych grup artystycznych i kultywowanie zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych.

Komisji konkursowej przewodniczyła Barbara Kramp, koordynator wydziału oświaty w Chmielnie. W jury zasiedli również Anna Baranowska-Bober, dyrygentka, instrumentalistka i pedagog PSM I st. im. Ignacego Paderewskiego w Kartuzach oraz Bogna Wosińska, muzykoterapeuta, instrumentalistka i pedagog PSM I st. im. Ignacego Paderewskiego w Kartuzach.

Kategoria 3 i 4 latków

I miejsce - Publiczne Przedszkole "Nad Rzeczką" w Pruszczu Gdańskim
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Kożyczkowie - oddział przedszkolny w Garczu
III miejsce - Przedszkole Samorządowe Baśniowa Kraina w Chmielnie
Wyróżnienia - Przedszkole Niepubliczne Żyrafa w Gdańsku i Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie, oddział przedszkolny w Mezowie

Kategoria 5 i 6 latków
I miejsce - Niepubliczne Przedszkole Aniołek w Kiełpinie
II miejsce - Niepubliczne Przedszkole Miś Uszatek w Miechucinie
III miejsce - oddział "0" ze Szkoły Podstawowej w Reskowie
Wyróżnienie - Przedszkole Samorządowe Baśniowa Kraina w Chmielnie, oddział przedszkolny w Garczu i oddział "0" ze Szkoły Podstawowej w Kożyczkowie

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.