Gdzie się bawić w Karnawale?

środa, 10 stycznia 2018 r., 16:32
fot. internet/www.pixabay.com

Trwa Karnawał. To wyjątkowy czas wypełniony zabawą, radością i hucznymi imprezami. To doskonały moment, by zebrać grupę przyjaciół i wybrać się wspólnie na bal. Oddając się beztroskim tańcom, przy pysznym jedzeniu będzie można na chwilę oderwać się od codzienności. Tym, którzy nie wiedzą, gdzie się wybrać podpowiadamy kilka propozycji.

Przyjmuje się, że karnawał rozpoczyna się w Święto Trzech Króli. Kończy się we wtorek o północy, przed Środą Popielcową, kiedy to rozpoczyna się Wielki Post. W tym roku potrwa dokładnie 39 dni. Karnawał, zwłaszcza ten w Wenecji czy w Rio de Janeiro, to czas wypełniony fantastycznymi imprezami. Okres hucznych kolorowych zabaw, tańców i radości. By poczuć klimat tych chwil wcale nie musimy kupować biletu do Włoch czy do Brazylii. W powiecie kartuskim nie brakuje miejsc, gdzie w Karnawale organizowane są liczne bale, a także imprezy tematyczne.

Chmielno

Gościniec Zacisze 10 lutego organizuje Bal Walentynkowy. Imprezę poprowadzi Dj El Maxx, który zaserwuje muzyczne przeboje z lat 80 i 90. Na gości czekać będzie wiele atrakcji oraz konkursy z nagrodami. Szef kuchni Zacisza zadba o wykwintne menu, nie zabraknie też bufetu z tęczowymi deserami. Kosz udziału w balu to 99 zł za osobę. Istnieje również możliwość wykupienia trzydniowego pobytu walentynkowego z noclegiem cena to 590 zł dla dwóch osób.

Kartuzy

Jak co roku, w Karnawale, bal odbędzie się również w Restauracji Złota Jesień. Tegoroczną imprezę zaplanowano na 10 lutego. W związku z przypadającym w tym okresie Świętem Zakochanych, zabawa będzie miała charakter walentynkowo-karnawałowy. Mile widziane są więc zarówno pary, jak i większe grupy przyjaciół i znajomych. O świetną zabawę zadba profesjonalny DJ. Nie zabraknie też finezyjnych dań z menu skomponowanego specjalnie na tę imprezę przez zespół doświadczonych kucharzy Złotej Jesieni. Organizatorzy gwarantują wspaniałą zabawę do białego rana. Koszt udziału w balu to 120 zł za osobę.

Kiełpino

Agroturystyka u Rychertów przygotowuje Bal Karnawałowy na Ostatki. Impreza odbędzie się 3 lutego, o godz. 19.30. Oprawę muzyczną o dobrą zabawę zapewni DJ. W karnawałowym menu ujęto takie propozycje jak kasztany drobiowe otulone sezamem, wieprzowa rolada faszerowana, zawijaniec drobiowy z marchewką mini czy kotlety z dorsza. Istnieje również możliwość wykupienia noclegu ze śniadaniem. Koszt udziału w balu to 100 zł za osobę, w przypadku wyboru opcji z noclegiem ceny (bal i nocleg łącznie) w zależności od pokoju wynoszą od 160 do 185 zł za osobę.

Kczewo

Karczma Kczewo proponuje w okresie karnawałowym trzy zabawy. Odbędą się one 3, 9 i 10 lutego. Podczas imprezy karnawałowej - 3 lutego i ostatkowej 9 lutego do zabawy przygrywać będzie grupa Limith. Bal Walentynkowy 10 lutego umili z kolei zespół Wentk. W cenie również pyszne dania. Koszt udziału w jednym balu to 120 zł za osobę. Karczma Kczewo przygotowała na swoim fanpage'u na facebooku konkurs, w którym wygrać można zaproszenia na imprezy.

Ostrzyce

Baśniowo-filmowy bal przebierańców organizuje 20 stycznia Centrum Rekreacji "u Stolema". Chętni wybierając się na tę zabawę mogą wcielić się w postaci ulubionych bohaterów z bajek lub filmów. Podczas imprezy wybrani zostaną król i królowa balu. Przewidziano atrakcyjne nagrody. W menu dwudaniowy obiad, zimne zakąski i gorące dania nocne. Na stole pojawią się m.in. zawijaniec ostrzycki z boczkiem, pstrąg w galarecie, sałatka grecka i zupa węgierska. Koszt udziału w balu to 60 zł za osobę, istnieje również możliwość wykupienia samego biletu wstępu na imprezę - bez konsumpcji. Koszt to 15 zł za osobę.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.