Banino. Czwartoklasiści realizują projekty międzynarodowe

środa, 10 stycznia 2018 r., 18:06
fot. nadesłane

Klasy IV Szkoły Podstawowej w Baninie od początku roku szkolnego intensywnie uczestniczą online w projektach międzynarodowych. Praca odbywa się głównie za pośrednictwem platformy eTwinning oraz programu Erasmus+, ale korzystamy też z tradycyjnych form pocztowych przy wysyłaniu świątecznych kartek. Obecnie prowadzimy aż cztery projekty.

eTwinning to społeczność szkół w Europie. Oferuje on platformę współpracy dla szkół krajów europejskich, które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Dzięki programowi sponsorowane są wyjazdy edukacyjne dla nauczycieli i uczniów w granicach krajów Unii Europejskiej.

Klasa IV d wraz z wychowawcą - nauczycielką języka angielskiego Małgorzatą Buszman prowadzi projekt eTwinning "Nice to meet you"

Pracujemy ze szkołami w Hiszpanii (2 szkoły), Francji i Rumunii.

W ciągu roku szkolnego uczestniczymy w różnych wspólnych zadaniach. Pierwszym krokiem było otrzymanie i wysłanie pocztówek do naszych partnerów. Listopad i grudzień to krótkie przedstawienie się, projekt logo i kartka świąteczna. Wszystkie zadania wykonujemy na lekcjach.

Klasa IV d wraz z wychowawcą - nauczycielką języka angielskiego współpracuje ze szkołą amerykańską w Beaverton (niedaleko Portland, stan Oregon). Kontakt nawiązaliśmy dzięki jednemu z uczniów - Mateusowi Hasse, który wraz z rodziną mieszkał w USA dwa lata. Pierwsze maile wyślemy z życzeniami świątecznymi.

Klasy IV a oraz e wraz z nauczycielką angielskiego zapoznali swoich nowych penfriends (przyjaciół listownych) i wymieniają się listami oraz kartami pocztowymi ze szkołą w Hiszpanii w mieście Mollerussa. Uczniowie przygotowali krótkie informacje o sobie, a także własnoręcznie wykonali kartki świąteczne. Czekamy teraz na odpowiedź naszych przyjaciół z Hiszpanii.

W planach mamy również udział w programie Erasmus +, który nie tylko umożliwia współpracę online, ale również wyjazdy edukacyjne. Projekt nazywa się "New Challenges for Small Towns" (Nowe wyzwania dla małych miejscowości), jego koordynatorem jest szkoła hiszpańska, a partnerami Polska, Włochy i Portugalia.

W projekcie chcielibyśmy podzielić się inicjatywami i przedsiębiorczością uczniów w zakresie rozwoju naszej miejscowości. Zamierzamy poznać działania lokalnych przedsiębiorców, dowiedzieć się o rynku lokalnych produktów, wesprzeć działania na rzecz integracji społeczności lokalnej. Wniosek do
udziału w programie już piszemy, a wyniki naszej pracy i uczestnictwa w wyjeździe poznamy w maju 2018.

nadesłane/SP w Baninie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.