Dzierżążno. 28-letnia kobieta została potrącona przez pociąg

czwartek, 11 stycznia 2018 r., 07:40
fot. archiwum

W czwartek rano służby zostały poinformowane o potrąceniu kobiety przez pociąg PKM relacji Gdańsk-Kartuzy na przejeździe kolejowym w Dzierżążnie. Kobieta przeżyła uderzenie. Była przytomna.

Zgłoszenie o zdarzeniu dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kartuzach otrzymał w czwartek około godziny 7.30. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym z sygnalizacją świetlną i dźwiękową na ulicy Źródlanej w Dzierżążnie pociąg PKM potrącił 28-letnią kobietę. Poszkodowana była przytomna, ale kontakt z nią był utrudniony. Pociąg poruszał się z prędkością 5-10 km/h.

Działania strażaków na miejscu zdarzenia polegały na wydostaniu kobiety spod pociągu oraz przekazaniu jej zespołowi ratownictwa medycznego.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Dzierżążno, JRG Kartuzy oraz zespół ratownictwa medycznego.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.