Jak powinna wyglądać profesjonalnie stworzona strona internetowa?

czwartek, 11 stycznia 2018 r., 10:50
fot. nadesłane

Papierowe wizytówki i ulotki powoli odchodzą do lamusa. Dziś swoistą wizytówką każdej firmy jest strona internetowa. I to od jej wyglądu, funkcjonalności i przejrzystości często zależy nasz sukces. Mówi się, że w biznesie jest jak w miłości - liczy się pierwsze wrażenie. Popsucie go nieprofesjonalną witryną w sieci, może kosztować nas bardzo dużo. Sprawdźmy jak powinna wyglądać innowacyjna strona na miarę współczesnego biznesu.

Przyjazny interfejs witryny i pasujące grafiki oraz zdjęcia

Jeśli mowa o pierwszym wrażeniu, nie możemy zapomnieć o przyjemnym wyglądzie strony. Jest to na tyle ważne, że stale prowadzone są badania na temat poruszania się użytkownika po witrynie, jego potrzebach oraz najczęściej wykonywanych reakcjach. Należy pamiętać, by oprócz estetyki zwrócić uwagę na zgodność wyglądu z tematyką strony.

Responsywność strony www

W dzisiejszych czasach liczba wejść na stronę z urządzeń mobilnych (telefonów komórkowych, tabletów itp.) przekracza te, które są generowane z komputerów. Oznacza to, że każdy właściciel strony internetowej, powinien zadbać o swoich odbiorców mobilnych. Responsywność witryny oznacza dopasowanie wszelkich jej elementów, do dowolnych wyświetlaczy. Inaczej będzie wyglądała strona, wyświetlana na 17-calowym ekranie komputera, a inaczej na 5-calowym ekranie telefonu komórkowego. Inny będzie układ i wielkość grafiki czy treści.

Logo firmy na stronie

Ważnym elementem identyfikacji firmy jest jej logo. Bardzo pożądanym działaniem, będzie więc umieszczenie go, w głównej części witryny, by mógł zapaść w świadomość potencjalnych klientów.

Logiczne menu strony i rozmieszczenie informacji

Strona internetowa powinna być przede wszystkim przejrzysta. Współcześni odbiorcy lubić mieć wszystko podane na tacy i irytuje ich brak logiki w układzie strony. Warto bardzo dokładnie przemyśleć rozmieszczenie treści i zakładki.

Szybkość ładowania poszczególnych podstron

Każdy wie, że czas to pieniądz. W dobie pędzącego świata powinniśmy zdążyć za trendami i technologiami, dlatego zadbajmy o szybkość ładowania poszczególnych podstron. Badania pokazują, że odbiorcy, którzy muszą zbyt długo czekać na prezentację treści, opuszczają witrynę.

Stworzyć stronę samodzielnie czy z pomocą Agencji Marketingowej

Specjaliści zgodnie twierdzą, że skończyła się era prostych stron internetowych tworzonych za pomocą bezpłatnych kreatorów. Konkurencja niemal w każdej branży jest ogromna, mało tego - nie śpi i w każdej chwili chce nas wyprzedzić, dlatego warto zadbać o miejsce, gdzie najprawdopodobniej pierwszy raz spotkasz się, ze swoim potencjalnym klientem. Chodzi oczywiście o wirtualną przestrzeń strony internetowej.

Firma oferująca profesjonalne tworzenie stron internetowych, to Agencja Marketingu Internetowego SEOMamut. Przedsiębiorstwo mieści się na Kaszubach, proponuje swoim klientom kompleksowe usługi Marketingu Internetowego, wspomagające promocję własnego biznesu. Ceny są bardzo konkurencyjne np. stworzenie strony internetowej, zaczyna się od kwoty zaledwie 799 zł i zwraca się niezwykle szybko, w postaci nowych klientów.

Zadbaj o profesjonalną stronę swojego biznesu, nim konkurencja zostawi Cię daleko w tyle.

Agencja Marketingu Internetowego
Małkowo
ul. Pałacowa 22
Tel: 514-987-348
E-mail: biuro@seomamut.pl
www.seomamut.pl

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.