Miszewo. Bal przebierańców w stylu country

sobota, 13 stycznia 2018 r., 20:44
fot. Longina Templin

Ponad 120 uczniów miszewskiej szkoły zostało zaproszonych na coroczny bal karnawałowy, który odbył się w miejscowej remizie strażackiej. Na parkiecie pląsały postacie z bajek i filmów, strażacy policjanci, księżniczki, pielęgniarka, przedstawiciele świata zwierząt i wiele innych przebierańców. Były tańce, konkursy i poczęstunek.

Po raz szósty Rada Sołecka Miszewa zorganizowała dla dzieci karnawałowy bal. Uczestnicy imprezy w przeróżnych kolorowych przebraniach przez trzy godziny w czwartkowe przedpołudnie mogli wyhasać się do woli. Największym wzięciem cieszyła się fotobudka, przed którą kolejka była do samego końca imprezy.

Na parkiecie miejscowej remizy strażackiej śpiewali i tańczyli uczniowie (od zerówek do klas siódmych) przebrani za policjantów, strażaków, spidermenów, księżniczki, Kleopatrę, Indiankę i Czerwonego Kapturka. Głównie tańce i układy taneczne były w stylu country.

O balowe kreacje zadbały też nauczycielki. Alicja Lubecka była Królewną Śnieżką, góralką Patrycja Szlas, Upiorem w operze Mirosława Grot, a za Egipcjankę przebrała się Violetta Fedorowicz.
Balowicze śpiewali m. in. Bałkanicę, Oczy zielone i Desposito. Aż trudno uwierzyć, jak świetnie znali teksty.

Odbyły się też konkursy taneczno - wokalne dziewczęta kontra chłopcy oraz pomiędzy klasami.
Przez salę "przejechał" taneczny korowód przy dźwiękach przeboju "Zwierzenia Ryśka, czyli jedzie pociąg", w którym wzięły udział dzieci, nauczyciele i rodzice. Przed rozpoczęciem każdy otrzymał bilet w postaci lizaka.

Przez cały czas trwania imprezy dzieci obdarowywane były słodyczami, owocami i napojami. Na pożegnanie sołtys Bogumiła Wandtke wręczała uczestnikom balu paczki ze smakołykami.

Bal organizowała Rada Sołecka Miszewo wraz z Radą Rodziców Szkoły Podstawowej w Miszewie. Imprezę prowadził Jacek Miąskowski.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.