Kartuzy grają z Orkiestrą po raz kolejny - "Do końca świata i jeden dzień dłużej"

niedziela, 14 stycznia 2018 r., 18:35
fot. BK

Jak co roku w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczestniczy również Kartuskie Centrum Kultury. Należący do sztabu KCK wolontariusze kwestują już od wczesnych godzin porannych, natomiast po południ w sali widowiskowej centrum rozpoczęły się licytacje i występy artystyczne.

Już wczesnym rankiem na ulicach Kartuz pojawili się pierwsi wolontariusze.

- Na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestujemy po raz pierwszy. Cieszymy się, że możemy w ten sposób się włączyć do akcji, bo idea WOŚP jest piękna. Dodatkowym plusem jest to, że doświadczenie w wolontariacie przyda nam się w przyszłości, jest mile widziane przy rekrutacji do liceum - opowiadały Wiktoria Wanarska i Lidia Licbarska, uczennice 3 klasy Gimnazjum nr 1 w Kartuzach, które rano kwestowały przy kościele pw. św. Kazimierza w Kartuzach.

Mieszkańcy Kartuz chętnie włączali się do akcji.

- Od lat, rokrocznie wspieram Orkiestrę. To wspaniała i piękna akcja. W ten jeden dzień miliony osób wspierają ją, aż miło popatrzeć na ludzi oklejonych serduszkami. Przykre jest jedynie to, że tak szlachetną inicjatywę próbuje się wplątać w politykę, nie podoba mi się postawa partii rządzącej, bo orkiestra gra ponad podziałami - mówiła pani Karolina z Kartuz.

Po południu, około godz. 15.30 rozpoczął się finał w Kartuskim Centrum Kultury. Imprezie tradycyjnie towarzyszyły licytacje i występy. Na scenie można było podziwiać m.in. Huberta, zespoły muzyczne i taneczne działające przy KCK, a także Kartësczi Zwónczé czy Orły i Orliki.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.