Żukowo. WOŚP-owe serce biło dla noworodków

niedziela, 14 stycznia 2018 r., 22:44
fot. Longina Templin

Zespoły muzyczne i taneczne, pokazy akrobatyczne, walka sparingowa kickboksera Artura Bizona Bizewskiego z pięściarzem wagi ciężkiej Marcinem Rekowskim, licytacje, loteria fantowa, kącik dla łasuchów i wiele innych atrakcji przygotował żukowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku gra ona dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Do godziny 20 zebrano 64 tys. złotych.

Przed rozpoczęciem głównej imprezy odbył się bieg, pod hasłem "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy".

Przez pięć godzin w hali sportowo - widowiskowej królowała głównie muzyka i taniec. Nie zabrakło też akcentów sportowych.

Dużo emocji wywołała walka sparingowa kickboksera Artura Bizona Bizewskiego z pięściarzem wagi ciężkiej Marcinem Rekowskim. Towarzyskie spotkanie sportowców zakończyło się licytacją rękawic z autografem Artura Bizewskiego. I tutaj padł rekord. Po raz pierwszy w ośmioletniej historii żukowskiego sztabu WOŚP wylicytowano... 2 tys. złotych, które do puszki wrzucił Jarosław Bogacz z Łapina.

Duże brawa zebrały za pokazy sportowe - Natalia Chustak, nastoletnia mistrzyni świata w Fid - Kid i Emily Chludzińska za taniec z szarfą.

Na estradzie wystąpiły zespoły taneczne - Perełki, Rapsodia i Niezabôtczi oraz soliści - Nikola Miąskowska, Sofia Kozerska, Oliwia Makurat, Aleksandra Grzeszczak, Julia Tarasiuk (taniec), Natalia Durkiewicz, Agnieszka Tusk, Igor Kąkel, Patrycja Markowska, Andrzej i Michał Galińscy (trąbka i akordeon). Ostatnim muzycznym punktem programu był występ kolumbijskiego wokalisty Juana Felipe Alvarado.

Jak zwykle najwięcej emocji wzbudziła licytacja. Na aukcje przekazano m. in. kosz wyrobów Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Żukowie. Trafił on do Barbary i Arkadiusza Makuratów z Banina za 550 zł. Za dwa bony na przejażdżkę psim zaprzęgiem Eskimoteam otrzymano łącznie 500 zł. Burmistrz żukowskiej gminy Wojciech Kankowski wystawił na licytację zaproszenie na kolację do restauracji oraz album Zabytki gminy Żukowo. Licytujący dali za bon 330 zł.

Bon na kurs językowy i dwa wielkie misie dała firma MyTime. Ciekawa jest historia jednego z nich. W ubiegłym roku trafił on na aukcję. Osoba, do której trafił, przekazała go do kolejnej licytacji. Nowym właścicielem został Jerzy Raduszkiewicz z Banina, dając za pluszaka 250 zł. Jak nam powiedział, miał na niego "chrapkę" już w ubiegłym roku, ale dopiero teraz się udało.

Kosz z "mocnym trunkiem", czyli z trzema butelkami nalewki przekazało KGW w Tuchomiu. Z rozgrzewającego napoju cieszyła się Małgorzata Kusyk z Czapli. Szkoła Podstawowa nr 2 w Żukowie zafundowała bon dla amatora skoków na bungee. Do orkiestrowej kasy trafiło 250 złotych.

Przez cały czas trwania imprezy Kącik Łasucha oferował ciasta domowej roboty, które przygotowali uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie.

W tegorocznym WOŚP-ie wzięło udział 60 wolontariuszy, którzy kwestowali w Chwaszczynie, Leźnie, Skrzeszewie, Przyjaźni i Żukowie. W hali, w której odbywała się impreza, do puszek zbierali harcerze. Najmłodszą wolontariuszką była 4-letnia Lena Miłejko.

Do godziny 20 zebrano 64 tys. złotych. To o 9 tys. złotych więcej niż w ubiegłym roku.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakończyła się tradycyjnym światełkiem do nieba.

Imprezę prowadził Karol Nowakowski, który też wspomagał podczas licytacji Aleksandrę Rogalewską, dyrektorkę żukowskiego OKiS-u.

Longina Templin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.