Orkiestra serc po raz kolejny zagrała w Somoninie

niedziela, 14 stycznia 2018 r., 23:40
fot. AL

Liczne licytacje, w tym tradycyjnie cielak, koncerty, pokazy, malowanie twarzy, czy Serduszko do nieba i pokaz gotowania - tak w wielkim skrócie przebiegał finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Somoninie. Od wczesnych godzin porannych na rzecz wyrównywania szans leczenia u noworodków na terenie gminy kwestowało blisko 50 wolontariuszy.

Wraz ze sztabem somonińskiego GOK-u na rzecz wyrównywania szans w leczeniu noworodków kwestowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie, a także gimnazjaliści z tamtejszej placówki i z Goręczyna. Łącznie 49 osób.

Wszyscy chętni mogli przybyć po południu do Gminnego Ośrodka Kultury. Czekało tam na nich wiele atrakcji, w tym cyrkowe niespodzianki dla dzieci, malowanie twarzy, występy muzyczne zespołów Mat Music i Dance Band oraz Serduszko do Nieba.

Nie zabrakło też licznych licytacji, a wśród nich cielaka, którego zlicytowano za kwotę 1.190 zł, czy między innymi orkiestrowej koszulki, za którą nowy właściciel zapłacił 1.000 zł. Nowością tegorocznego somonińskiego finału był pokaz gotowania żurku przez mistrzów kuchni. Ugotowany żur najpierw trafił pod młotek, gdzie pierwszy smakosz zupy zapłacił za niego 170 zł, drugi 150 zł, a następnie każdy chętny mógł skosztować żurku wrzucając datek do puszki.

Atrakcji nie brakowało tak jak chętnych do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy nie szczędzili pieniędzy wrzucanych do puszek, jak i nie żałowali grosza podczas licytacji. Kwotę jaką uzbierano w Somoninie poznamy za kilka dni.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.