WOŚP w powiecie kartuskim - padnie nowy rekord! Jest już ponad 230 tys. zł. A liczenie trwa!

poniedziałek, 15 stycznia 2018 r., 11:28
fot. nadesłane

W powiecie kartuskim wciąż trwa liczenie pieniędzy zebranych podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ze wstępnych informacji, które podały poszczególne sztaby wynika jednak, że już udało się pobić ubiegłoroczny rekord! W Kartuskim na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków zebrano już ponad 230 tys. zł. Wszystko wskazuje na to, że ostateczna suma z pewnością przekroczy 250 tys. zł, bo somoniński sztab wciąż podsumowuje zbiórkę.

Wszystko wskazuje na to, że najwięcej w tym roku dla Wielkiej Orkiestry udało się ugrać w Żukowie - z wstępnych informacji wynika, że zebrano tam już ponad 64 tys. zł, jednak nie wszystkie licytacje już zakończono. Kwota ta będzie więc z pewnością wyższa.

Nowy rekord ustanowiły również Kartuzy. Podczas zbiórki i Finału w Kartuskim Centrum Kultury zebrano ponad 60 tys. zł, to ponad 5 tys. zł więcej niż rok wcześniej.

Świetnie spisali się również wolontariusze z Banina. Tamtejszy sztab także pobił swój własny rekord. Na rzecz WOŚP grało łącznie 70 wolontariuszy z oryginalnym identyfikatorem Fundacji WOŚP oraz 70 wolontariuszy wspierających sztab z wewnętrznymi identyfikatorami Sztabu nr 315. Całość koordynowała szefowa Sztabu Małgorzata Lewińska. Wolontariusze kwestowali m.in. w Centrum Handlowym "Matarnia" w Gdańsku, przy Kościele w Baninie oraz na terenie Banina. Zebrać udało się dokładnie 53.161,42 złotych.

Kolejny rekord ustanowił też sztab gminy Sierakowice. Udało się tam zebrać - 37.212,50 zł. W ubiegłym roku zebrano tam 34.012,10 zł.

W tym roku kwota zebrana przez Gminnym Ośrodek Kultury w Chmielnie przekroczyła 16 tys. zł. To świetny wynik i nowy rekord sztabu. Dla porównania w ubiegłym roku zebrano tam nieco ponad 11 tys. zł.

Wyniki zbiórki w Somoninie poznamy w środę lub w czwartek. Wtedy też poznamy ostateczny wynik zbiórki. Pewne jest, że będzie nowy rekord.

Sprawdź fotorelacje z poszczególnych finałów:

Chmielno - FOTORELACJA

Kartuzy - FOTORELACJA

Sierakowice - fOTORELACJA

Somonino - FOTORELACJA

Żukowo - FOTORELACJA

Somonino - FOTORELACJA

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.