Policjanci zatrzymali w Kiełpinie dwóch nastolatków z narkotykami

poniedziałek, 15 stycznia 2018 r., 12:51
fot. internet/KPP Kartuzy

Kartuscy policjanci zatrzymali w piątek dwóch młodych mężczyzn, którzy mieli przy sobie środki odurzające. 18-latek miał przy sobie woreczek z marihuaną, natomiast 17-latek kilkanaście porcji amfetaminy. W domu drugiego z nastolatków policjanci znaleźli wagi elektroniczne i łącznie ponad 100 gramów amfetaminy.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach, w piątek po godzinie 17-tej funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego otrzymali informację, że w jednym z lokali w Kiełpinie przebywa nastolatek mogący posiadać narkotyki.

Po dotarciu na miejsce zastali dwóch młodych mężczyzn przy automatach do gier. Sprawdzili ich tożsamość.

- W trakcie legitymowania obaj zaczęli się nerwowo zachowywać. Jak się okazało przyczyną tego zachowania były narkotyki, które przy sobie posiadali. U 18-latka policjanci znaleźli woreczek z zielonym suszem, natomiast 17-latek posiadał przy sobie kilkanaście woreczków z białym proszkiem - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach.

W domu u 17-latka policjanci znaleźli dodatkowo wagi elektroniczne oraz kolejne porcje narkotyków, łącznie ponad 100 gram. Badanie potwierdziło, ze była to amfetamina. Obydwaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

18-latek odpowie za posiadanie narkotyków, a jego młodszy kolega za posiadanie znacznej ilości środków odurzających - za co grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Oprac. MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.