Praca na produkcji dla specjalistów i pracowników o niskich kwalifikacjach

poniedziałek, 15 stycznia 2018 r., 13:31
fot. nadesłane

Produkcja to obszar, w którym oferty pracy są bardzo zróżnicowane pod kątem wymagań i proponowanych warunków. Pracę na produkcji znajdują jednocześnie pracownicy wysoko wykwalifikowani z kierunkowym wykształceniem, jak i osoby o niskich kwalifikacjach.

Praca na produkcji dla osób o wysokich kwalifikacjach

Produkcja wymaga przeważnie obsługi maszyn i bieżącej kontroli jakości, dlatego wiele ofert pracy na produkcji skierowanych jest do specjalistów z wykształceniem technicznym lub mechanicznym. Specjaliści z doświadczeniem są poszukiwani w całej Polsce i za granicą, co daje im dobra pozycję do negocjacji warunków zatrudnienia.

Zwykle na stanowiska operatorów maszyn potrzeba osób, które potrafią obsługiwać różnego typu sprzęty czy je kalibrować, a także są w stanie wykryć nieprawidłowości podczas kontroli jakości produktów. Pracodawcy chętnie zatrudniają doświadczonych pracowników, oferując zarobki adekwatne do umiejętności, a także dodatkowe benefity, np. dofinansowanie do posiłków w stołówce czy premie.

Praca na produkcji zwykle jest kilku zmianowa, dlatego zarobki w tym obszarze mogą być wyższe niż w przypadku pracy na jedną zmianę. Wiele ogłoszeń dotyczy pracy tymczasowej, ale wykwalifikowani pracownicy często mogą liczyć na otrzymanie stałej pracy u danego pracodawcy.

Oferty pracy na produkcji dla osób bez kwalifikacji

Produkcja to nie tylko obsługa maszyn i urządzeń, to także praca fizyczna. Praca na produkcji dla osób o niskich kwalifikacjach (choć czasem z wymaganiem posiadania kierunkowego wykształcenia, np. zawodowego) zwykle jest nieskomplikowana. Pracodawcy rzadziej wymagają od kandydatów doświadczenia, ponieważ są w stanie w krótkim czasie przyuczyć nowego pracownika.

Osoby o niskich kwalifikacjach chcące pracować na produkcji powinny mieć odpowiednie warunki fizyczne. Praca odbywa się w systemie zmianowym i niejednokrotnie wymaga siły fizycznej. Zarobki mogą być niższe niż w przypadku pracowników-specjalistów.

Pracodawcy poszukujący osób do pracy na produkcji oczekują od kandydatów najczęściej motywacji do pracy, uczciwości i gotowości do pracy zmianowej lub dyspozycyjności oraz zaangażowania. Czasem pojawiają się w ogłoszeniach dodatkowe wymagania, takie jak książeczka sanepidu (dla osób do pracy z żywnością) czy minimalne wykształcenie.

Oferty pracy na produkcji można wyszukać na stronach internetowych z ogłoszeniami lub na stronach agencji pracy.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.