Żukowo. "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" po raz trzeci

poniedziałek, 15 stycznia 2018 r., 19:19
fot. Longina Templin

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żukowie rozpoczął się od biegu, w którym wzięło udział 223 zawodników. Mogli wybrać dwukilometrową trasę lub dwukrotnie dłuższą. Wielu biegaczy zdecydowało się na start w obydwu wariantach. Ci, którzy postanowili w ten sposób wesprzeć WOŚP reprezentowali powiat kartuski, a także Trójmiasto, Bytów, Słupsk, Mrągowo, Luzino, Redę, Bojano i wiele innych miejscowości.

Punktualnie o godzinie 13.30 ruszyli biegacze na dystansie 2 km, który obejmował trasę od parkingu przy gimnazjum przez rondo na ul. Armii Krajowej i z powrotem na miejsce startu. Pół godziny później wystartowali zawodnicy na czterokilometrowym odcinku. Opłatę startową wrzucano do puszek wolontariuszy WOŚP.

- Po raz trzeci organizujemy przy okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bieg "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". Bardzo się cieszę, że jest tylu młodych, a nawet bardzo młodych biegaczy, a także całe rodziny. Cel tej imprezy jest bardzo szlachetny. Nasi wolontariusze kwestują na cel ogólny WOŚP-u. Zbieramy na zakup sprzętu dla noworodków. Życzę wszystkim powodzenia - powiedziała na chwilę przed startem Aleksandra Rogalewska, dyrektorka OKiS-u.

Po zakończonej sportowej imprezie najlepszym biegaczom wręczono puchary i nagrody, a żukowska restauracja Gryf częstowała wszystkich biegaczy ciepłą zupą i napojami.

- Na dzisiejszy bieg przyjechaliśmy w dziesięcioosobowym składzie reprezentującym Rowerowe Kaszuby. Jesteśmy na tej imprezie po raz pierwszy. Bierzemy w tym udział przede wszystkim po to, aby pomagać innym. Wiadomo, że to bieg charytatywny, wiec chcemy dorzucić naszą cegiełkę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A przy okazji chcemy się dobrze bawić i promować sport, żeby nie siedzieć w domu przed komputerem. Pogoda nam odpowiada, pomimo że temperatura jest minusowa - powiedziała Natalia Lewandowska.

- Braliśmy udział w obu dystansach, z tym że ten krótszy traktowaliśmy jako rozgrzewkę. Czterokilometrowy odcinek potraktowaliśmy już poważnie, aby pomóc najbardziej potrzebującym. Po to tutaj przyjechaliśmy. Uzyskany wynik biegu nie ma w tym przypadku znaczenia, liczy się idea tego biegu - dorzuciła Robert Lewandowski.

Wyniki biegów są następujące:
Kategoria kobiet bieg na 2 km
I miejsce - Julia Gruchała Goręczyno
II miejsce - Aneta Klawikowska Łapino
III miejsce - Joanna Garska Bytów

Kategoria kobiet bieg na 4 km
I miejsce - Katarzyna Owczarek Kosakowo
II miejsce - Paulina Kalinowska Kiełpino
III miejsce - Monika Rogowska Gdynia

Kategoria mężczyzn bieg na 2 km
I miejsce - Patryk Jakubek Bytów
II miejsce - Rafał Pionk Miszewo
III miejsce - Kryspin Garski Bytów

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.