Pada śnieg. Synoptycy zapowiadają też silny wiatr

wtorek, 16 stycznia 2018 r., 09:36
fot. archiwum

Nad obszarem powiatów kościerskiego i kartuskiego prognozowane są silne porywy wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 70 km/h oraz opady śniegu, co może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

- W związku z wystąpieniem silnego wiatru w porywach osiągający 60 - 70km/h, silne porywy wiatru powodować mogą łamanie gałęzi, które mogą uszkadzać linie energetyczne, co skutkować będzie brakiem w dostawie energii elektrycznej. Łamiące gałęzie mogą powodować utrudnienia w komunikacji samochodowej - ostrzega Dawid Gackowski, Meteo Pomorze biuro prognoz w Kościerzynie.

Jak dodaje, umiarkowane opady śniegu w połączeniu z silnym wiatrem powodować mogą ograniczenie widoczności dodatkowo będą powodować że jezdnie zrobią się śliskie. Zaleca się dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków atmosferycznych

- Zaleca się uprzątnięcie z balkonów wszelkiego rodzaju przedmiotów lekkich i wolno leżących, przeładowanie samochodów spod drzew. Oraz należy śledzić komunikaty meteorologiczne o sile prędkości wiatru - zaleca Dawid Gackowski.

Ostrzeżenie obowiązuje do środy 17 stycznia do godz. 3.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.