Sukces zespołu teatralnego Świetliki z Dwójki

wtorek, 16 stycznia 2018 r., 09:46
fot. nadesłane/Szkoła Podstawowa nr 2 Kartuzach

Szkolny zespół teatralny Świetliki z Dwójki wciąż żyje świąteczną atmosferą. A wszystko to za sprawą konkursów bożonarodzeniowych, w których zespół brał udział. Młodzi aktorzy, czyli uczniowie kl. IIIb i VIc, swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali 9 i 10 stycznia podczas XVIII Gdyńskiego Przeglądu Jasełek w Gdyni i XXIII Przeglądu Przedstawień Kolędniczych, Misteriów Bożonarodzeniowych, Jasełek oraz Szopek Noworocznych w Elblągu.

Oba konkursy były o zasięgu wojewódzkim i skupiały liczne zespoły działające w szkołach i domach kultury. Ideą przeglądów było podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowych oraz zilustrowanie słowem, ruchem i gestem narodzin Pana Jezusa. A więc, temat dla wszystkich zespołów taki sam, a jednak sposoby przedstawienia tej radosnej nowiny były przeróżne i na bardzo wysokim poziomie.

Kartuskie Świetliki, pod czujnym okiem opiekunki Gabrieli Jankowskiej przy pomocy Beaty Żaczek, przedstawiły przedstawienie pt: "Aniele, niebieski posłańcu". Starannie dobrane role, wymowne teksty, trafne podkłady muzyczne oraz poruszające serca przesłanie sprawiły, że spektakl wzruszył niejednego widza i wprowadził go w nastrój zadumy i przemyślenia.

Członkowie zespołu wykazali się znakomitą grą aktorską oraz niezwykłymi umiejętnościami. Świetnie poradzili sobie na deskach scenicznych, gdzie w Elblągu wywalczyli I miejsce. Ponadto Amelia Kwidzińska z IIIb zdobyła nagrodę indywidualną, a Weronika Konkol z VIc dwukrotnie została wyróżniona nagrodą aktorską.

nadesłane/Andrzej Karczewski
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.