Smołdzino. Mercedesem w drzewo

wtorek, 16 stycznia 2018 r., 10:14
fot. BK

Na szczęście bez osób poszkodowanych zakończyło się poniedziałkowe zdarzenie, do którego doszło późnym popołudniem w Smołdzinie. Mercedes uderzył tam w drzewo.

Zgłoszenie o zdarzeniu dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kartuzach otrzymał po godzinie 18. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że kierujący mercedesem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze, gdzie kierowany przez niego pojazd uderzył w drzewo.

Szczęśliwie nikt nie odniósł obrażeń, a całe zajście zakończyło się jedynie na uszkodzonym samochodzie. Straty wstępnie oszacowano na około 10.000 zł.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Smołdzino oraz JRG Kartuzy.

Z uwagi na padający śnieg i wiatr powodujący zamiecie, na drogach panują trudne warunki. Warto wiec zachować szczególną ostrożność za kółkiem. Pamiętać należy, że nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych sytuacjach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, by zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.