Podrabiał bilety na saunę - grozi mu nawet osiem lat więzienia

wtorek, 16 stycznia 2018 r., 13:34
fot. internet/KWP Gdańsk

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zatrzymali 51-letniego mieszkańca Kartuz, który próbował dostać się na saunę używając podrobionego biletu. Okazało się, że miał takowych znacznie więcej. Grozi mu kara nawet ośmiu lat pozbawienia wolności.

W sobotę sopoccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące oszusta zatrzymanego przez pracowników obiektu sportowego w Sopocie. 51-letni mieszkaniec Kartuz posługując się podrobionym promocyjnym biletem wstępu wszedł na basen i skorzystał z sauny. Okazało się, że to samo mężczyzna zrobił dwa dni wcześniej. Straty przedstawiciele spółki wycenili na 70 zł. Policjanci doprowadzili 51-latka do sopockiej komendy, a następnie osadzili w policyjnym areszcie.

- W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna tłumaczył, że lubi korzystać z sauny, chciał zaoszczędzić pieniądze i dlatego podrobił bilety. Śledczy ustalili też, że sprawca miał przy sobie jeszcze kilkanaście fałszywych biletów. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli kolejnych kilkadziesiąt sztuk - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

W poniedziałek 51-letni sprawca został doprowadzony do prokuratury, gdzie na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzuty podrobienia co najmniej 101 biletów uprawniających do wstępu na obiekt i użycia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej podrobionych biletów. Mężczyzna przyznał się. Prokurator po przesłuchaniu zastosował wobec niego dozór Policji. Za popełnione czyny grozi mu do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Oprac. MD-Z
Info: KWP Gdańsk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.