W centrum Kartuz znów będzie działać targowisko

wtorek, 16 stycznia 2018 r., 14:31
fot. nadesłane/UM Kartuzy

Najpóźniej w listopadzie w Kartuzach mają pojawić się dwie wiaty dla handlujących m.in. produktami rolnymi. Tym samym w centrum miasta znów funkcjonować będzie targowisko. Gmina na budowę wiat pozyskała dotację z programu "Moje Targowisko".

Gmina Kartuzy otrzymała dofinansowanie na "Przebudowę targowiska przeznaczonego na cele promocji lokalnych produktów" przy ul. Szkolnej w Kartuzach. Unijna dotacja wyniesie nieco ponad 368 tys. zł. Umowę na realizację inwestycji burmistrz Mieczysław Gołuński podpisał w minionym tygodniu w Gdańsku.

Projekt na służyć poprawie konkurencyjności producentów płodów rolnych. Na placu przy ul. Szkolnej powstaną dwie wiaty handlowe o konstrukcji stalowo-drewnianej przeznaczonych na cele promocji lokalnych produktów.

- Inwestycja będzie stanowiła uzupełnienie już istniejącej bazy handlowej przy ul. Dworcowej, przyczyni się też do wzrostu sprzedaży produktów rolno-spożywczych z gospodarstw ekologicznych - informuje urząd.

Jak wyjaśnia, na nowo powstałym targowisku zostanie wydzielona strefa sprzedaży produktów rolno-spożywczych, w tym miejsca do sprzedaży certyfikowanych produktów ekologicznych wraz z oznakowaniem "Mój Rynek". Po rozbudowie targowisko będzie stanowiło jednolity kompleks handlowo-targowy z różnorodnymi miejscami do handlowania.

- Mieszkańcy gminy Kartuzy w minionych latach wiele razy zwracali uwagę, że kartuskie targowisko powinno wrócić na swoje miejsce, do centrum miasta, i że nietrafioną decyzją było przeniesienie go na obrzeża Stolicy Kaszub, dokładniej zaś na ulicę Sędzickiego. Trudno było się z tym nie zgodzić. Dlatego też targowisko wróci tam, gdzie było dawniej. Nie będzie już jednak skupiskiem blaszanych, często nieestetycznych budek - powiedział Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz.

Targowisko powinno zostać uruchomione najpóźniej w listopadzie 2018 roku.

MD-Z
Info: UM Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.