Ochotnicy z Brodnicy Górnej z nowym wozem

środa, 17 stycznia 2018 r., 12:00
fot. NL

O nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo wzbogacili się strażacy z Brodnicy Górnej. Choć najnowszy, wymarzony nabytek druhów dotarł do nich już w połowie grudnia, uroczyste jego przekazanie odbyło się w minioną sobotę.

Ochotnicza Straż Pożarna w Brodnicy Górnej jest jedną z najstarszych jednostek w gminie Kartuzy. Z roku na rok tutejsi strażacy interweniują przy coraz większej ilości zdarzeń drogowych, na wodzie, jak i pożarach.

- Okazało się, że jednostka OSP Brodnica Górna staje się strategiczną jednostką, którą warto byłoby włączyć w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Pod koniec 2014 roku zarząd rozpoczął ku temu starania. Dzięki aprobacie gminy, komendzie powiatowej i wojewódzkiej PSP, w 2015 roku odbyło się uroczyste włączenie naszej jednostki w struktury KSRG. W tym też roku dzięki zrozumieniu burmistrza i radzie gminy zostały zabezpieczone środki finansowe na rozbudowę naszej strażnicy o dodatkowy garaż. Rozbudowa została zakończona pod koniec lipca 2016 roku. W tym czasie pozyskaliśmy też sprzęt do ratownictwa drogowego i technicznego, który jest obowiązkowym sprzętem będącym na wyposażeniu jednostek będących w strukturach KSRG - mówił prezes OSP Brodnica Górna, Marek Krefta.

- Rok 2016 na pewno pozytywnie utkwi w naszej pamięci. Jednaj szczerze mówiąc od kilku lat zarząd, jak i wszyscy nasi druhowie marzyli o pozyskaniu nowego samochodu. Nasz 31-letni samochód GBAM marki Star był już bardzo wyeksploatowany, nie spełniał do końca odpowiednich wymogów, a wizyty u mechanika też nie były mu obce. W ostatnim czasie dzięki zrozumieniu i aprobacie burmistrza Kartuz, Rady Miejskiej, jak również Komendy Powiatowej, Wojewódzkiej i Głównej PSP udało się zabezpieczyć środki finansowe na zakup wymarzonego dla nas nowego samochodu - kontynuował.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem na cztery koła marki Volvo FL trafił do OSP Brodnica Górna już 19 grudnia. Uroczyste i oficjalne jego przekazanie w ręce druhów odbyło się w minioną sobotę.

Przybyli na uroczystość goście nie tylko gratulowali strażakom nowego nabytku, ale też dziękowali za ich codzienną gotowość do niesienia pomocy innym.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.