O bezpieczeństwie podczas ferii z uczniami kartuskiej "Jedynki"

środa, 17 stycznia 2018 r., 13:06
fot. AL

"Bezpieczny w czasie ferii", a więc drugi obszar wojewódzkiego projektu edukacyjnego "Uczę się bezpieczeństwa" zainaugurowano w środę w kartuskiej "Jedynce". Pierwszoklasiści i ich młodsi koledzy nie tylko dowiedzieli się, jak bezpiecznie spędzić zimową przerwę w szkole, ale zostali także wyposażeni w latarki ledowe.

"Uczę się bezpieczeństwa" - pod taką nazwą Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku w partnerstwie z wojewodą pomorskim, Komendantem Pomorskim PSP w Gdańsku, fundacjami Energa i LOTOS oraz Urzędem Komunikacji Elektronicznej realizuje wojewódzki projekt edukacyjny, który skierowany jest aż do 6.000 pierwszoklasistów z całego Pomorza.

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa dzieci poprzez edukację w zakresie zapobiegania zagrożeniom, z jakim mogą się spotkać na obecnym etapie życia. Projekt obejmuje pięć obszarów: bezpieczny w drodze do szkoły, w czasie ferii, w domu, sieci i w czasie wakacji.

Przez cały rok szkolny pierwszoklasiści będą uczestniczyć w spotkaniach, podczas których dowiedzą się, jak zachowywać się w odpowiednich sytuacjach.

W środę w Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach zainaugurowano drugi etap projektu, a więc "Bezpieczny w czasie ferii". Podczas spotkania nie tylko przypomniano dzieciom zasady bezpiecznego zimowego wypoczynku i zabaw na śniegu, ale również wyposażone w je latarki ledowe. Pierwszoklasiści natomiast zaprezentowali program artystyczny o tematyce bezpieczeństwa.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.