Rozpoczyna się rewitalizacja centrum Żukowa

czwartek, 18 stycznia 2018 r., 11:06
fot. nadesłane/UG Żukowo

Centrum Żukowa jeszcze w tym roku zmieni się i wypięknieje. Wkrótce rozpoczyna się rewitalizacja tej części miasta. Wyłoniono już wykonawcę i podpisano z nim umowę. Roboty mają potrwać do końca czerwca.

We wtorek burmistrz Żukowa, Wojciech Kankowski, podpisał umowę z Andrzejem Dobką, właścicielem firmy Asbud, która będzie wykonawcą prac przy rewitalizacji. Koszt inwestycji to 1.764.066,00 zł brutto.

W ramach inwestycji przy klasztorze powstanie przestrzeń ogólno-parkowa, przeprowadzona zostanie również modernizacja ul. 3-go Maja. Na terenie poddanym rewitalizacji powstaną ścieżki piesze wraz z oświetleniem parkowym, a także elementy małej architektury, m.in. ławki parkowe, altany, kosze na śmieci.

- Realizacja inwestycji ma na celu poprawę i uatrakcyjnienie zagospodarowania przestrzennego historycznego centrum Żukowa oraz udostępnienie mieszkańcom na potrzeby rekreacyjne terenów zielonych w jego centrum. (...)Dzięki podejmowanym działaniom nastąpi uatrakcyjnienie historycznego centrum Żukowa, poprzez wyeksponowanie zabytków oraz stworzenie miejsca do rekreacji dla mieszkańców - - informuje żukowski urząd.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace mają potrwać do końca czerwca 2018 r. Przedsięwzięcie realizowane jest w partnerstwie z Parafią Rzymskokatolicką p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żukowie."

Prowadzone prace to pierwszy etap realizacji projektu unijnego "Rewitalizacja Starego Centrum Żukowa" dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Oprac. MD-Z
Info: UG Żukowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.